Pomeczowe wypowiedzi trenerów

Ryszard Wieczorek
Ryszard Wieczorek (trener Górnika): - Cieszę się z wygranej, a zwycięstwo dedykuję kibicom. Wiele dobrego przeżyliśmy w trakcie mojego pierwszego pobytu w Górniku, potem różnie się to toczyło, ale ta wygrana jest dla nich. Gatunkowo było to ciężko spotkanie. Pierwsza sprawa, to zmiana trenera w momencie kiedy zespół jest wysoko i zbiera dobre recenzje. Druga, to brak kadrowiczów. Dzisiejszy mecz pokazał jednak, że szybko złapaliśmy kontakt z drużyną. Dziś było dużo zaangażowania i determinacji ze strony Podbeskidzia, ale z naszej strony było to samo. Różnica w tabeli mogłaby wskazywać na to, że mecz będzie łatwiejszy, ale my wiedzieliśmy co nas czeka, bo widzieliśmy ostatnie mecze bielszczan. Bardzo chcieliśmy strzelić drugą bramkę, bo mieliśmy dziś sporo problemów w grze defensywnej. W dodatku wypadł nam Rafał Kosznik i musieliśmy w to miejsce wstawić ofensywnego pomocnika. Nie wiem co z Rafałem. Ma coś z kolanem i dopiero szczegółowe badania wykażą, na ile to poważne. W przerwie wypadł nam też Mariusz Przybylski, który miał silne stłuczenie i nie mógł chodzić. Służba medyczna robiła co mogła, ale Mariusz nadal miał problemy z poruszaniem. Wszedł Bartek Iwan, strzelił gola, to była dobra zmiana.

Leszek Ojrzyński (trener Podbeskidzia): - Zadowoleni na pewno nie jesteśmy, bo wiadomo w jakiej sytuacji jesteśmy, więc chcieliśmy wygrać - wyjaśniał Ojrzyński na koferencji prasowej. - Mieliśmy swoje sytuacje i na pewno wykonanie powinno być lepsze. Po stracie piłki w polu karnym Górnika poszła kontra i gospodarze strzelili nam bramkę. Mecz mógł się podobać, bo dużo było akcji, parad bramkarskich, słowem mieliśmy wymianę ciosów.Chyba mogłem poczekać z roszadami, bo w końcówce mieliśmy trzech, czterech wysoko ustawionych zawodników i były duże dziury między formacjami. Za szybko się odkryliśmy, a Górnik mając dobrych skrzydłowych i bocznych skorzystał z tego. Ataki sunęły naszą lewą stroną. W sumie jednak nieźle to wyglądało i jestem pozytywnie nastawiony. Mimo porażki jestem optymistą. Chociaż powinniśmy być jeszcze bardziej pazerni, bo z każdym możemy wygrać. Dzisiaj plan był taki, żeby zdobyć gola, prowadzić, ale niestety nie wyszło i to my goniliśmy wynik. Defensywny pomocnik Dariusz Łatka zagrał dzisiaj na pozycji ofensywnego, bo wiedziałem, że Górnik ma mocny środek i tam będzie twarda, męska gra. A Łatka jest dobry w grze bez piłki i gdy chodzi o wysoki pressing.

źródło: Przegląd Sportowy / fot. Dawid SzczęchRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]