Koszmar na środku obrony

Trener Ryszard Wieczorek ma tylko dwóch zdrowych stoperów. Jeśli w trakcie meczu z Podbeskidziem, któremuś coś się stanie, do obrony zostanie przesunięty rozgrywający Mariusz Przybylski.
Przybylski jesienią, w systemie 4-2-3-1, grywa jako ofensywny pomocnik. Ale w dwóch meczach, wyjazdowym z Jagiellonią Białystok (1:0) i u siebie z Wisłą Kraków (3:2), zdarzyło się, iż zagrał na pozycji stopera. Został przesunięty w trakcie meczu. W Białymstoku na ostatnie 15 minut, a w poprzedniej kolejce na 26. minut, po zejściu Antoniego Łukasiewicza. W obu przypadkach wywiązał się z zadań defensywnych bardzo przyzwoicie. Zespół nie stracił w tym czasie gola, nie dopuścił też rywala do groźnych bramkowych okazji.
- Mariusz nie ma jakichś super warunków, żeby grać cały mecz na stoperze, ale na chwilę może być - mówi Stanisław Oślizło, legendarny gracz Górnika, obecnie doradca zarządu. - Generalnie trener nie ma wielkiego pola manewru. W zasadzie jest dwójka Wełnicki, Łukasiewicz, bo Boris Pandża miał pauzę w treningach i dopiero niedawno zaczął ćwiczyć na pełnych obrotach. Jak coś się stanie w trakcie spotkania, to chyba faktycznie należałoby się posiłkować Przybylskim, względnie Radkiem Sobolewskim. Wielkiego pola manewru tutaj nie ma - kwituje Oślizło.
Przesunięcie Przybylskiego jest o tyle możliwe, że na jego pozycję mógłby powędrować grający ostatnio na lewym skrzydle Łukasz Madej (w odwodzie są także Wojciech Łuczak i Bartosz Iwan). Miejsce Madeja mógłby natomiast zająć Maciej Małkowski, który podobnie jak Iwan, błyszczał na ostatnich zajęciach. Obaj piłkarze robili co w ich mocy, by pokazać się nowemu szkoleniowcowi z jak najlepszej strony. Generalnie jednak Wieczorek nie chce robić rewolucji w drużynie i w kuluarach można usłyszeć, że skład na Podbeskidzie będzie zbliżony do tego, jaki zagrał z Wisłą.
Jedna zmiana na pewno będzie, ale ona jest wymuszona przez kontuzję Seweryna Gancarczyka. Na szczęście kontuzja, jakiej doznał w meczu kadry Krzysztof Mączyński nie okazała się poważna. Kość jarzmowa pomocnika, po zderzeniu z Piotrem Ćwielongiem, jest stłuczona, a nie pęknięta. W czwartek Mączyński trenował według indywidualnej rozpiski, ale w piątek ćwiczył na pełnych obrotach.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]