Prejuce'a Nakoulmę czeka dziś najważniejszy mecz w karierze

Burkina Faso z Prejuce'm Nakoulmą w składzie stanie dziś przed szansą historycznego awansu na mistrzostwa świata. Zawodnik Górnika powalczy o wyjazd na mundial na gorącym terenie w Algierii.
W rozegranym przed miesiącem pierwszym meczu o awans, Burkina Faso ograła u siebie Algierię 3:2. To nie jest wynik, który rozstrzygałby sprawy awansu, więc dziś walka będzie się toczyć o wszystko. Atmosfera będzie gorąca. Póki co, Nakoulma i koledzy są szpiegowani przez gospodarzy. - Te ciągłe nękania przez Algierczyków są związane z ich strachem. Nasi piłkarze nie mają spokoju nawet w hotelu. Na szczęście ludzie dbający o spokój i bezpieczeństwo naszej kadry szybko wyjaśnili całą sprawę - pisze portal lefaso.net.
O tym jak ciężko graczowi Górnika będzie wywalczyć awans w Algierii dobrze wie Krzysztof Zięcik, który kilka lat temu był w sztabie szkoleniowym reprezentacji Gwinei. - Przed meczem z Gambią chciano nas wpuścić do szatni, w której nie było okien, tylko kraty, a tuż za nimi pełno głośnych i natarczywych kibiców gospodarzy. Przebraliśmy się w hotelu i wyszliśmy na boisko - mówi o gospodarskich trickach.
Kto jest dla niego faworytem dzisiejszego meczu? - Jednak Algieria. Ale nie będą mieli łatwo, bo Burkina Faso ma dobrych piłkarzy. Na trybunach będzie gorąco. Nie wiem tylko, czemu spotkanie nie odbędzie się na pięknym stadionie w Algierze, a w leżącej nieopodal stolicy Blidzie. Być może zdecydowały względy bezpieczeństwa. Zresztą po meczu z pewnością dojdzie do małej burdy bez względu na ostateczny rezultat - nie ma wątpliwości polski trener. Jeśli Nakoulmie się jednak uda, będzie drugim piłkarzem Górnika, który ma szansę na udział w przyszłorocznym mundialu. Boris Pandża już się zakwalifikował razem z reprezentacją Bośni i Hercegowiny.

źródło: Przegląd Sportowy / SportSlaski.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]