Górnik chce przedłużyć kontrakt z Olkowskim

Krzysztof Mączyński (fot. Dawid Szczęch)
Górnik Zabrze chce przedłużyć kontrakt z Pawłem Olkowskim. Umowa zawodnika wygasa w czerwcu 2014 roku.
- Mamy plan i chcemy wkrótce usiąść do rozmów z Pawłem i jego menedżerem - mówi wiceprezes do spraw sportowych w Górniku Krzysztof Maj. - Myślę, że do końca roku wszystko będzie w sprawie Olkowskiego jasne - dodaje. 
Patrząc na sprawę na zimno, rozmowy Górnika z piłkarzem są skazane na niepowodzenia. Zimą może się on związać z dowolnym pracodawcą, a chętnych już teraz nie brakuje. Niemal na każdym meczu w Zabrzu goszczą skauci zagranicznych klubów. W przypadku Olkowskiego mówi się o możliwym przejściu do Bundesligi. Ostatnio przyjechali na stadion przedstawiciele Freiburga i Werderu Brema.
W każdym razie działacze Górnika liczą jednak na to, że przy dobrze skonstruowanej umowie, jest szansa na porozumienie. Nikt oczywiście nie chciał zdradzać szczegółów, ale nieoficjalnie wiadomo, iż przy okazji podpisania 4-letniej umowy Paweł miałby dostać duże pieniądze za podpis. W kontrakcie miałaby być również wpisana konkretna suma odstępnego (obecnie jest to 800 tysięcy euro). Na tym rozwiązaniu Olkowski również miałby zyskać, bo określony procent tej kwoty, w przypadku sprzedaży, miałby trafić na jego konto.
Możliwości jest sporo, ale ostatnie słowo będzie należało do zawodnika. Przy Roosevelta liczą na jego zdrowy rozsądek. Gdy przed rokiem mówiło się o przejściu piłkarza do Bundesligi, to on sam wyśmiał te informacje i przyznał, że nie jest gotowy na grę w lidze zagranicznej. Od tamtego czasu na pewno się poprawił, awansował też do kadry, ale w ostatnich tygodniach prezentował słabszą formę, więc być może znowu dojdzie do tego samego wniosku. W każdym razie w Górniku zasugerowano, że Olkowski jest zainteresowany rozmowami o nowym kontrakcie.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]