Wieczorek: Nie zepsuję Górnika

Ryszard Wieczorek jeszcze nie rozpakował się w Górniku Zabrze, a już miał problem z kibicami śląskiego klubu, którzy ostro sprzeciwili się temu, aby został następcą Adama Nawałki. - Spotkałem się z fanami. Wszystko sobie wyjaśniliśmy i wierzę, że dostałem od nich kredyt zaufania. Kibice zrozumieli, że jestem tu, by wykonać dla Górnika jak najlepszą pracę - twierdzi Wieczorek. 

- Po klubowych korytarzach krąży jeszcze duch Adama Nawałki?

Ryszard Wieczorek: - To niecodzienna sytuacja, że w klubie, który gra fajną piłkę i jest w czołówce tabeli, dochodzi do zmiany trenera. Górnik gra atrakcyjny futbol, dlatego nie mam zamiaru robić rewolucji, chcę kontynuować dobrą robotę, którą wykonał Adam. Ale nie jestem trenerem z łapanki i od chwili wejścia do szatni to ja odpowiadam za ten zespół. Teraz to Górnik Wieczorka.

- Z Odrą Wodzisław wywalczył pan mistrzostwo jesieni, z Koroną Kielce awansował pan do Ekstraklasy, ale kojarzy się pana głównie z rokiem 2010, kiedy to prowadzone przez pana Górnik, Odra i Piast Gliwice spadły z ligi.

- Prezes Górnika przypomniał, że pracowałem w Zabrzu przez 4 kolejki, a mój następca przez 26, po których zespół zleciał z Ekstraklasy. Propozycję Piasta przyjąłem, bo mam jaja, kiedy dziesięciu innych trenerów odmówiło. Nie bałem się podjąć ryzyka, bo wierzyłem, że uda nam się utrzymać. Dziś są takie czasy, że w Internecie czy na Facebooku można bezkarnie opluć każdego. Ale nie jestem facetem, który będzie biegał do mediów, zabiegał o wywiady i się tłumaczył.

- Miał pan okazję porozmawiać o drużynie z trenerem Nawałką?

- W poniedziałek długo rozmawialiśmy przez telefon. Mój poprzednik przekazał mi wiele cennych uwag. Adaś to porządny człowiek.

- Ponad trzy lata nie było pana w Ekstraklasie. Liga w tym czasie bardzo się zmieniła?

- Na pewno lepsza jest otoczka, piękne stadiony, transmitowane są wszystkie mecze, pada wiele bramek, drużyny grają tak, jak lubię, do przodu. O poziomie nic nie powiem, bo muszę to poczuć w warunkach meczowych, choć sądząc po osiągnięciach Legii na arenie międzynarodowej, Ekstraklasa na kolana nie rzuca.

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]