Jankowski: To nie Ryszard Wieczorek "spuścił" Górnika

Prezes Górnika Artur Jankowski mocno wsparł nowego trenera Ryszarda Wieczorka.
Szkoleniowiec podpisał z Górnikiem kontrakt do końca sezonu. W umowie jest opcja przedłużenia, jeśli zabrzanie awansują do czołowej ósemki ligi.
- W stu procentach wspieramy nowego trenera. Spotkaliśmy się z fanami i oni myślą podobnie. Byliśmy pewni, że Adam Nawałka zostanie z nami trochę dłużej. Pod presją opinii publicznej PZPN wymógł jego wcześniejsze odejście. Prowadziliśmy rozmowy z siedmioma kandydatami. Ostatecznie zostało ich trzech. Waldemar Fornalik i Jerzy Brzęczek nie chcieli przejąć zespołu od razu, a my nie mogliśmy czekać. Z trenerem Fornalikiem rozmowy były zaawansowane. Górnika stać było na tego szkoleniowca. Problemem było to, że pracę mógł rozpocząć dopiero od stycznia. Rozmowy z trenerem Wieczorkiem poszły dobrze. Jest doświadczony i pokazał ciekawą wizję zespołu. To nieprawda, że trener "spuścił" swego czasu Górnika z ligi. Nie należy wyciągać tego argumentu, bo przecież odszedł po czterech meczach, a potem pojawił się Henryk Kasperczak, który dostał olbrzymi budżet na transfery - mówił Jankowski.
- Z trenerem Wieczorkiem liczymy na owocną współpracę i dobre wyniki. Na pewno nie pompujemy sztucznie balona. Cel jest taki, jaki zakładaliśmy przed sezonem, to awans do czołowej ósemki - dodaje Krzysztof Maj, wiceprezes zabrzańskiego klubu.

źródło: Gazeta Wyborcza / FaktRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]