Prasoł, Kanclerz, Szymkiewicz i Sławik w sztabie szkoleniowym Wieczorka

W sztabie szkoleniowym Ryszarda Wieczorka pracować będzie Marcin Prasoł (II trener), Kamil Kanclerz (asystent), Mateusz Sławik (trener bramkarzy) i Mariusz Szymkiewicz (trener przygotowania fizycznego). - To wysokiej klasy fachowcy - ocenił ich trener Ryszard Wieczorek w trakcie przedmeczowej konferencji prasowej. 

Funkcję II trenera pełnić będzie Marcin Prasoł, wcześniej odpowiadający za analizy i statystyki. 33-latek ma licencję trenera UEFA A, w przeszłości grał w Leśniku Kobiór. Od 2007 roku pracuje w klubie 14-krotnego mistrza Polski. Był członkiem sztabu szkoleniowego zespołu młodego Górnika oraz współpracował z Ryszardem Komornickim.

Asystentem Wieczorka będzie z kolei Kamil Kanclerz. 33-letni wychowanek Pogoni Ruda Śląska jako junior reprezentował barwy drużyn młodzieżowych i rezerw Górnika Zabrze. Po ukończeniu studiów na AWF w Katowicach w 2006 roku rozpoczął pracę w klubie. Pełnił funkcję trenera rezerw Górnika, a także asystenta trenera i kierownika drużyny młodego Górnika. W kolejnych latach prowadził zespoły młodzieżowe Górnika z rocznika 1993 i 1995. Ostatnio: trener-koordynator Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze. - Z Kamilem Kanclerzem pracowałem już wcześniej i mam do niego zaufanie. Doskonale zna on wszystkich zawodników drużyn młodzieżowych Górnika, a zależy nam bardzo, aby mieć przegląd talentów na wszystkich poziomach - argumentował jego wybór trener Wieczorek.

Z zabrzańskimi bramkarzami pracować będzie 33-letni Mateusz Sławik, który dwukrotnie w swojej karierze był bramkarzem Górnika, w latach 2005-2007 i 2011-2013. W obecnym sezonie występuje w II-ligowym Rozwoju Katowice. - Pracowałem z Mateuszem, kiedy był bramkarzem Górnika. Już wówczas przejawiał inklinacje do pracy szkoleniowej. Zadawał dużo pytań, rozmawiał z ówczesnym szkoleniowcem bramkarzy, trenerem Wojdygą. Mati z pewnością bił się teraz z myślami, czy już w tym wieku zakończy karierę zawodniczą. Myślę, że zadecydował o tym fakt, że propozycja padła właśnie ze strony Górnika. Ja w każdym bądź razie na pewno pomogę mu, jak tylko będę potrafił - zadeklarował pierwszy szkoleniowie Górnika. - Mateusz na chwilę obecną jest zawodnikiem Rozwoju. Wyraziliśmy zgodę, aby dograł rundę jesienną w Katowiach. Później będzie już w 100 procentach do dyspozycji trenera Wieczorka - dodał Krzysztof Maj, wiceprezes Górnika.

Jeśli chodzi o funkcję trenera przygotowania fizycznego, w dalszym ciągu będzie pełnił ją 29-letni Mariusz Szymkiewicz, absolwent Wychowania Fizycznego oraz Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, instruktor ćwiczeń siłowych, odnowy biologicznej, piłki nożnej oraz ratownik WOPR, pracownik gliwickiego Centrum Rehabilitacji "Fizjofit", w którym współpracuje z Remigiuszem Rzepką, obecnie trenerem przygotowania fizycznego reprezentacji Polski. - Swego czasu bardzo wiele czasu poświęciłem tematowi przygotowania fizycznego i myślę, że będziemy mieli wiele wspólnych tematów - podkreślił Wieczorek.

Żadne zmiany nie nastąpią w sztabie medycznym W dalszym ciągu fizjoterapeutą Górnika będzie Bartłomiej Spałek, który tę funkcję będzie łączył z pracą w reprezentacji Polski. Pomagać mu będą masażyści: Tomasz Baran oraz Aleksander Jagiełło. Nad zdrowiem zawodników opiekę będzie w dalszym ciągu sprawował doktor Zbigniew Kwiatkowski.

Kierownikiem zespołu pozostaje Igor Nagraba. Za obsługę techniczną odpowiada Bartosz Jankowy.

źródło: gornikzabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]