Forum
 

Wieczorek w Górniku? "Nie komentuję tego"

Trener Ryszard Wieczorek jedną nogą w Górniku Zabrze. Warunki kontraktu są już ustalone - informuje "Przegląd Sportowy"
Obecny trener I-ligowego Energetyka ROW-u Rybnik pracował już w Górniku. W sezonie 2007/08 zajął z zespołem 8 miejsce. Za jego kadencji do reprezentacji Polski trafili Tomasz Zahorski i Michał Pazdan. Początek sezonu 2008/09 nie był już jednak dla Wieczorka udany. Został zwolniony po 4 kolejce (drużyna zdobyła tylko 1 punkt i nie strzeliła ani jednej bramki tracąc 7). 
- We wtorek o 13:00 odbędzie się konferencja prasowa, na której przedstawimy nowego szkoleniowca - mówi Krzysztof Maj, wiceprezes Górnika, który oczywiście nie chciał potwierdzić, że będzie nim Wieczorek.
- Wieczorek niesłusznie wcześniej został zwolniony, to była zła decyzja - powiedział wiceprezydent Zabrza Krzysztof Lewandowski.
Kandydatem do objęcia schedy po Adamie Nawałce był też Waldemar Fornalik, ale Lewandowski jasno zakomunikował, że były selekcjoner jednak nie trafi do Górnika.
W poszukiwaniach trenera Górnika już były zaskakujące zwroty akcji. Jerzy Brzęczek w środę umawiał się z działaczami Górnika na finalizację kontraktu, a dzisiaj na stronie internetowej Rakowa Częstochowa ogłosił, że zostaje w tym klubie. Maj nie chciał tego komentować. Nieoficjalnie jednak wiadomo, że kilka spraw zaważyło na tym, że Brzęczek nie trafił do Zabrza. Po pierwsze jest mocno związany z Rakowem, gdzie jest trenerem, ale i też akcjonariuszem. Po drugie rozpoczął kurs trenerski. Po trzecie rozkręca właśnie interes pod Opolem. Po czwarte - w najbliższym czasie planuje staż szkoleniowy w Niemczech, a to oznacza kilka tygodni nieobecności w kraju.
Tymczasem dziennikarze gazety "Fakt" zapytali Ryszarda Wieczorka czy zostanie szkoleniowcem Górnika? Wieczorek odpowiedział krótko: - Nie komentuję tego.
- A czy rozmawiał pan na temat pracy w Górniku z działaczami czy władzami miasta?
- Następne pytanie proszę - powiedział doświadczony szkoleniowiec.
"Fakt" podaje jednak, że Wieczorek poinformował już swoich współpracowników w Rybniku, że będzie pracował w Górniku.

źródło: Przegląd Sportowy / FaktRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online