Forum
 

Pomeczowe wypowiedzi trenerów

Wojciech Stawowy (trener Cracovii): - Muszę zacząć od gratulacji dla Adasia za objęcie funkcji selekcjonera. Bardzo się z tego cieszę, bo to jest nasz najlepszy szkoleniowiec. Doprowadzi on naszą reprezentację do wielkich sukcesów. Gwarantuje je jego warsztat i charyzma.
- Mieliśmy świadomość do kogo przyjeżdżamy. Górnik to klasowy zespół, gra fajną ofensywną piłkę i mieliśmy trudne zadanie. Ale i my rozkręcamy się z każdym meczem. Dziś długo potrafiliśmy utrzymać się przy piłce, po golu dobrze się bronić i kontratakować, stworzyliśmy sporo sytuacji. To musi cieszyć. Nie bujamy jednak w obłokach, bo wszystkiego dopiero się uczymy.

Adam Nawałka (trener Górnika): - Mecz prowadziła Cracovia i dziś była drużyną lepszą. Krakowianie byli dobrze zorganizowani w ofensywie i stabilnie grali w obronie. Potwierdziło się to, co wcześniej starałem się przekazać o spokoju i gorących głowach odnośnie naszych ostatnich wyników. Trzeba twardo stąpać po ziemi i nie wpadać w samouwielbienie. Czas jest nieubłagany, jeśli chodzi o perspektywę gry o najwyższe lokaty. Dziś Cracovia sprowadziła nas na ziemię. Jeżeli nie da się meczu wygrać, to trzeba go przynajmniej zremisować, ale aby tak się stało nie można popełniać ewidentnych błędów. Myślę, że na postawę mojej drużyny najmniejszego wpływu nie miała nominacja na selekcjonera. Zawodnicy byli świetnie przygotowani.
- Nie mam oczywiście pretensji do Seweryna Gancarczyka, bo nawet tak doświadczonym graczom zdarzają się błędy. Teraz chodzi nam o chęć rehabilitacji. Moim zdaniem zaważyła absencja kilku zawodników. Ci co wybiegli w podstawowym składzie bardzo się starali, ale jednak trochę im brakuje, żeby prowadzić grę i dyktować warunki.

źródło: PAP / PSRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online