Pomeczowe wypowiedzi trenerów

Adam Nawałka (trener Górnika): - Był to z pewnością mecz, który dostarczył wielu emocji, tych pozytywnych i negatywnych. Jesteśmy przeciwni, żeby dochodziło do takich sytuacji, ale to jest sport, to jest rywalizacja facetów, którzy wychodzą na boisko, żeby wygrać. Moja drużyna, która nie była dobrze dysponowana, zdobyła trzy punkty. Spotkanie było słabe w naszym wykonaniu. Jagiellonia, grając w osłabieniu, była dobrze zorganizowana, grała ciekawy futbol. My graliśmy lepiej jedenastu na jedenastu. Później ta gra nam się nie kleiła, ale była determinacja, zaangażowanie.

Piotr Stokowiec (trener Jagiellonii Białystok): - Wiele emocji za nami. Z jednej strony cieszę się, że drużyna ich dostarcza, podejmuje walkę, stwarza sytuacje bramkowe. Dzisiaj był jeden z niewielu meczów, w których bramki nie zdobyliśmy, ale zabrakło niewiele. Jestem pewien dwóch rzeczy: że zespół jest dobrze przygotowany do sezonu fizycznie i że tworzy drużynę, potrafi walczyć, potrafi stanąć za sobą. Już nie mówię o tym zamieszaniu po meczu, ale o całej walce, że nie pękła, nie rozsypała się i potrafiła stawić czoła wiceliderowi.
Wiem, że to marne pocieszenie, ale nie zamierzam sypać głowy popiołem. Zdaję sobie sprawę z wyniku, ale w tym meczu drużyna wygrała w wielu aspektach. Punktów nam nie przybyło, ale to jest też taki moment przełomowy. Pokazaliśmy, że nikomu nie będzie tutaj łatwo.
Mamy serię porażek u siebie, ale żadnego z tych meczów nie wstydzę się, bo cały czas jest walka, zaangażowanie, stwarzamy sytuacje. Tak samo przyjdzie seria zwycięstw i Białystok w końcu będzie tą twierdzą nie do zdobycia. Ja na pewno zrobię wszystko, żeby tak było.

źródło: Gazeta Wyborcza / PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]