Niemczyk i Kasperczak o Nawałce: to zły pomysł

Andrzej Niemczyk i Henryk Kasperczak o pomyśle, aby Adam Nawałka łączył funkcje trenera i selekcjonera wypowiadają się sceptycznie.
- Człowiek jest wykończony. Byłem trenerem i reprezentacji, i klubu przez prawie pięć lat. Niesamowicie obciążające zajęcie. Człowiek jest wykończony. Nie ma na nic czasu, nie może się skoncentrować, nie ma komfortu pracy. Wszystko robi na wariata. Odbija się to między innymi na obserwacji graczy z innych zespołów. Ja akurat w klubie miałem zawodniczki ze składu kadry i zadanie miałem ułatwione. Ale w Górniku Zabrze takiego przywileju trener Nawałka by nie miał. Kiedy trener ma obserwować piłkarzy, jak w przerwie na reprezentację zajmuje się klubem, a jak klub ma chwilę wolnego, to na szybko robi przegląd kadry? To zadanie bardzo trudne, choć oczywiście do zrealizowania. Trenerowi Nawałce jednak nie polecam takiego rozwiązania. Nie wyjdzie mu na dobre - przyznał Andrzej Niemczyk, były trener kadry siatkarek.
- Tego się nie da zrobić. Zastrzegam, że to moja opinia, niczego nie sugeruję i niczego nie oceniam. Otóż moim zdaniem, nie da się łączyć trenerskiej pracy w reprezentacji z pracą w klubie. Zawsze coś ucierpi, po prostu nie da się nad wszystkim perfekcyjnie zapanować. Mówię to na podstawie własnych wieloletnich obserwacji. Kiedyś pojawiła się opcja, bym jako trener Wisły prowadził kadrę Polski. Obie strony były skłonne to zaakceptować, ale ja się nie zgodziłem: albo jedno, albo drugie. Był czas, że jako selekcjoner Tunezji pełniłem też w federacji funkcję dyrektora, który odpowiadał za tworzenie piłkarstwa profesjonalnego. Ale to była inna sytuacja, praca w klubie jest bardziej absorbująca. Wymaga zbyt wiele wysiłku i uwagi. W tej kwestii przez te lata moje zdanie się nie zmieniło - Henryk Kasperczak, były selekcjoner pięciu reprezentacji narodowych.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]