Stadion będzie gotowy w połowie przyszłego roku?

Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik spotkała się wczoraj z kibicami. Tematem rozmowy była budowa, a raczej przestój na budowie stadionu, który coraz bardziej zaczyna niepokoić fanów. Z jednej strony trybuny już wyglądają imponująco, z drugiej, od kilku tygodni na budowie nie dzieje się wiele i nikt nie ma wątpliwości, że do końca listopada - tak zakłada umowa gminy z Polimexem Warszawa - nie zostanie zakończona. Przedstawiciele Polimeksu wybierają się niebawem do Zabrza, by negocjować zmianę terminu.
Co usłyszeli kibice? Praktycznie nie wchodzi w rachubę zerwanie umowy i szukanie nowego wykonawcy. Uznano, że inwentaryzacja zajęłaby tak dużo czasu, że zakończenie prac przesunęłoby się o wiele miesięcy. Budowę skończy więc Polimex, ale niektóre prace wykończeniowe mają prowadzić inne, wyłonione w przetargu firmy. Tak ma być szybciej. Prezydent przyznała, że wierzy w oddanie obiektu dla kibiców w połowie przyszłego roku. Jej zdaniem jest to termin realny. Gdyby tak było, to Górnik zacznie grać na nowym stadionie od nowego sezonu, a nie jak zakłada obecna umowa z Polimeksem, od kwietnia 2014 roku.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]