Wałdoch: Górnik nie dzwonił

Tomasz Wałdoch dziwi się, że jego nazwisko wymienia się w gronie kandydatów na trenera Górnika. - Nikt ze mną nie rozmawiał - wyjaśnia.
- Jestem zaskoczony tym, że moje nazwisko wymienia się w kontekście objęcia funkcji trenera Górnika - mówi Wałdoch. - Nikt ze mną nie rozmawiał i na chwilę obecną nie ma tego tematu - dodaje przyznając jednocześnie, że w Niemczech (Wałdoch jest trenerem młodzieży w Schalke 04 Gelsenkirchen) dużo mówi się o tym, że trener Adam Nawałka może zostać selekcjonerem reprezentacji Polski. - Więc faktycznie może być tak, że Górnik będzie zmuszony szukać nowego opiekuna. Ze mną się jednak nikt się nie kontaktował - ucina.
Jeśli Nawałka odejdzie do kadry, to kandydatem numer 1 do przejęcia schedy jest były już trener reprezentacji Waldemar Fornalik. Na krótkiej liście życzeń są również Jerzy Brzęczek, Artur Płatek i Tomasz Hajto. Mówi się również o Ryszardzie Wieczorku, ale w jego przypadku przeszkodą byłyby napięte stosunki z kibicami. Kiedy Wieczorek pracował w Zabrzu, to był z sympatykami klubu wręcz na wojennej ścieżce. Jeśli chodzi o Wałdocha, to jest on prawdopodobnie popierany, podobnie jak Płatek, przez wiceprezesa Krzysztofa Maja. Ten ostatni miałby pozytywnie oceniać pracę Wałdocha w roli dyrektora sportowego klubu (od kwietnia do listopada 2010 roku, zrezygnował z przyczyn osobistych). Bliskim współpracownikiem Wałdocha był wtedy Płatek, który był szefem skautingu.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]