Górnik nie blokuje Adama Nawałki

Klauzula umożliwiająca Adamowi Nawałce rozwiązanie kontraktu z Górnikiem w przypadku propozycji objęcia kadry wchodzi w życie z dnia na dzień. Nie ma w niej żadnych haczyków.
Część mediów donosi, że Nawałka dlatego nie podpisał jeszcze kontraktu z kadrą, bo nie pozwala mu na to Górnik. Klub rzekomo stawia warunek, by szkoleniowiec popracował do końca roku, względnie przynajmniej do meczu 14. kolejki z Cracovią. 
Wiadomo jednak, że klauzula w jego kontrakcie z Górnikiem umożliwia mu odejście z dnia na dzień bez konieczności spełniania klubowych żądań. - To prawda, że w klauzuli trenera nie ma żadnych obwarowań - przyznaje Krzysztof Lewandowski, wiceprezydent miasta, które jest właścicielem klubu. - Mamy jedynie dżentelmeńską umowę, że jak już pan Adam będzie na sto procent wiedział, że przejmuje kadrę, to powie o tym pani prezydent Zabrza Małgorzacie Mańce-Szulik. Pani prezydent już powiedziała trenerowi, że flaga narodowa wisi nad flagą klubową, więc to nie jest tak, że my cokolwiek blokujemy. Nawet, gdyby była taka możliwość, to zapewniam, że nikomu nie przyszłoby do głowy, żeby robić trenerowi kłopoty. Po prostu nie ma jeszcze porozumienia między Nawałką i PZPN. Jeśli do niego dojdzie, to mamy dostać szybko informację, żeby móc podjąć rozmowy z kandydatami do przejęcie schedy (numerem 1 jest Waldemar Fornalik - przyp. red.) - kwituje Lewandowski.
A umowy na pracę z reprezentacją nie podpisał wyłącznie, dlatego że wciąż są dogrywane pewne szczegóły. Nie chodzi o kwestie finansowe, ale na przykład o to, że szkoleniowiec chce mieć swobodę w doborze sztabu i mieć wpływ na to, jakim systemem będą grały reprezentacje młodzieżowe.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]