Spółka Stadion w Zabrzu zaniepokojona spowolnieniem prac na obiekcie Górnika

Komunikat Spółki Stadion w Zabrzu: "W związku z pytaniami dotyczącymi terminu zakończenia prac budowlanych, uprzejmie informujemy, że zgodnie z umową podpisaną z firmą Polimex-Mostostal S.A., która jest generalnym wykonawcą robót I etapu modernizacji Stadionu im. Ernesta Pohla w Zabrzu, za organizację pracy na placu budowy (w tym liczbę zaangażowanych na budowie osób, czy podwykonawców), termin realizacji poszczególnych etapów, tempo prowadzonych robót oraz ostateczny termin zakończenia zadania odpowiada wyłącznie Generalny Wykonawca. 

Zarząd Spółki Stadion w Zabrzu wyraża zaniepokojenie widocznym od pewnego czasu znacznym spowolnieniem tempa prac. W granicach prawa i zawartych umów pozostajemy w stałym kontakcie z przedstawicielami firmy Polimex-Mostostal, zarówno na szczeblu decyzyjnym jaki i wykonawczym. Niemniej, by podjąć decyzję w sprawie ewentualnego aneksu do umowy, lub zastosowania kar umownych, firma Polimex-Mostostal musi przekazać spółce Stadion w Zabrzu swoje oficjalne stanowisko na temat postępów prac, bądź przewidywań na temat ewentualnego dodatkowego czasu potrzebnego na dokończenie budowy. W obecnej sytuacji, przed upływem wyznaczonego w umowie terminu, nie możemy podejmować żadnych kroków prawnych wobec naszego kontrahenta.
Niezależnie od tego, pracownicy spółki Stadion w Zabrzu ze szczególną starannością wykonują swoje obowiązki, zmierzające do maksymalnego zintensyfikowania prac Generalnego Wykonawcy oraz prowadzą szereg działań, których celem jest ułatwienie Wykonawcy prowadzenia robót budowlanych. Ponadto, naszym priorytetem jest jakość, dlatego dbamy, by obiekt został wybudowany według najwyższych standardów, dzięki czemu będzie służył kibicom przez długie lata. Na to mamy wpływ i tego pilnujemy.

Pragniemy podkreślić, że Stadion budujemy dla Państwa i tak jak Państwo chcielibyśmy, aby wyczekiwany przez wszystkich obiekt został oddany do użytku możliwe jak najwcześniej. Niestety, w tym przypadku wszyscy jesteśmy uzależnieni od wykonawcy prac budowlanych, firmy Polimex-Mostostal S.A."

źródło: stadion-zabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]