Skauci z Włoch i Chorwacji na meczu Górnika

Na piątkowym meczu Górnika ze Śląskiem Wrocław zjawiło się wielu wysłanników z mocniejszych lig. Wśród nich byli m.in. skauci chorwackich Hajduka Split i Dinama Zagrzeb oraz włoskiego Chievo Werona. Nieoficjalnie wiadomo, że obserwowali występ Prejuce Nakoulmy oraz Pawła Olkowskiego.
O tym, że Nakoulma może odejść z Zabrza mówi się niezmiennie już od dłuższego czasu. Po popularnego "Prezesa" zgłaszają się jednak jedynie drużyny ze Wschodu, a on sam wolałby wyjechać na Zachód. 
Wraz z końcem czerwca przyszłego roku wygasa jednak jego kontrakt i już w zimowym okienku transferowym będzie mógł rozmawiać z innymi klubami, a latem odejść z Zabrza za darmo. Dlatego działacze Górnika szukają sposobu żeby zarobić na Nakoulmie, a jednym z pomysłów jest sprzedanie go w pakiecie z Pawłem Olkowskim. Obaj zawodnicy cieszą się sporym zainteresowaniem.
Podczas piątkowego meczu ze Śląskiem Wrocław, który w dramatycznych okolicznościach zakończył się zwycięstwem Górnika (3:2) na trybunach zasiedli wysłannicy chorwackich Hajduka Split, Dinama Zagrzeb oraz włoskiego Chievo Werona.
Jeszcze do niedawna działacze Górnika liczyli, że mogą zarobić na sprzedaży "Prezesa" i Olkowskiego nawet 2 mln euro. Biorąc jednak pod uwagę, że kontrakt Nakoulmy niebawem dobiegnie końca zgodzą się zapewne na niższą kwotę odstępnego niż zapisane w kontrakcie zawodnika 1,25 mln euro.
- Z wiadomych przyczyn temat jest trudny. Dlatego zimą, jeśli już pojawią się konkretne oferty na pakiet lub jednego z tych zawodników na pewno siądziemy z potencjalnym kontrahentem do stołu i będziemy rozmawiać. Wszystko jest kwestią ceny - przyznał na łamach "Przeglądu Sportowego" Krzysztof Lewandowski, wiceprezydent Zabrza, które jest głównym udziałowcem Górnika.

źródło: Wirtualna PolskaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]