Przegląd Sportowy: Górnik będzie rozmawiał z Fornalikiem

Jeśli Adam Nawałka odejdzie z Górnika do kadry, to działacze Górnika będą chcieli ściągnąć byłego już selekcjonera Waldemara Fornalika.
- Fornalik jest na naszej krótkiej liście życzeń - mówi "PS" Krzysztof Lewandowski, wiceprezydent miasta, które jest właścicielem Górnika. - Dopóki jednak jest trener Nawałka, to nie podejmujemy żadnych rozmów. Jeśli będziemy już na sto procent wiedzieli, że pan Adam odchodzi do reprezentacji, to wtedy zaprosimy Fornalika na negocjacje. Uważamy, że to byłoby rozwiązanie długoterminowe. On jest bardzo wysoko oceniany przez wszystkich ludzi pracujących w klubie - dodaje Lewandowski.

Pozostaje pytanie, czy Górnika będzie stać na byłego opiekuna kadry, który w ostatnim czasie kasował 150 tysięcy złotych miesięcznie? - Jak nie siądziemy do stołu, to się nie przekonamy, czy będzie nas stać. Proszę pamiętać, że przed reprezentacją pan Fornalik pracował w Ruchu i wtedy aż tyle nie zarabiał. Oczywiście, jeśli dostanie ofertę z jednego z krajów arabskich, to na pewno jej nie przebijemy, ale wszystko dopiero przed nami - kwituje Lewandowski.

Mówi się, że Górnik miałby na pensję dla trenera minimum 50 tys. zł (dodatkowe środki klub mógłby wygospodarować odchudzając skład). Trzeba jednak pamiętać, że wobec Nawałki są olbrzymie zaległości. Nie wiadomo co Fornalik myśli o zainteresowaniu Górnika, bo nie odbiera telefonu. Od osoby zaprzyjaźnionej ze szkoleniowcem "PS" jednak, że do końca roku chce odpocząć od piłki. - A po sezonie może przejąć Zagłębie Lubin z rąk trenera Oresta Lenczyka - mówi informator "Przeglądu Sportowego".

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]