Tomasz Łapiński i Andrzej Iwan wybraliby Adama Nawałkę na selekcjonera

- Adam Nawałka jest specjalistą, ale po ewentualnym objęciu reprezentacji musiałby popracować nad kilkoma elementami. Przede wszystkim nad kontaktem z mediami - uważa Tomasz Łapiński, były reprezentant Polski, w rozmowie z katowickim "Sportem".
- W Zabrzu będą musieli poszukać trenera podobnego do Nawałki, który równie dobrze będzie umiał wykorzystać cechy tych zawodników. Teraz nie ma co gdybać. Piłkarze Górnika mają umiejętności, więc dlaczego nie mieliby myśleć o mistrzostwie nawet po odejściu Nawałki? - uważa Łapiński.
Z kolei Andrzej Iwan dodaje: - Moja wiedza nie jest wiele większa niż większości ludzi ze środowiska, ale wiem, że Zbyszek Boniek od dawna widzi Adama w tej roli.
- Ma do niego zaufanie z racji wieloletniej znajomości - podkreśla Iwan, który z oboma grał na mundialu w Argentynie w 1978 roku. - Bardzo ceni fachowość. Absolutnie się z nim zgadzam. Lepszego kandydata niż Nawałka dziś nie ma. Ma wszystko, by być dobrym selekcjonerem. Autorytet i pomysł na prowadzenie zespołu, by wybierać najlepszych graczy do swojej koncepcji. Wiedzę ma ogromną, sam grał w kadrze i był asystentem u Beenhakkera. Waldek Fornalik w tym temacie musiał błądzić i szukać. Adam cały czas się uczy i ma niesamowitą pasję. Poza tym poukłada Bońkowi wiele spraw szkoleniowych w związku, co jest potrzebą chwili - uważa Iwan.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]