Adam Nawałka o pracy z reprezentacją

Kuluarowym faworytem do objęcia funkcji selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski jest Adam Nawałka. Czy obecny szkoleniowiec Górnika zastąpi Waldemara Fornalika? 

- Kto powinien prowadzić kadrę narodową, Polak czy obcokrajowiec? Michał Probierz uważa, że idealizujemy zagranicznych trenerów, przez co krzywdzimy Polaków.

- W sumie coś w tym jest. Selekcjoner powinien być z kraju, z którego reprezentacją pracuje. Powinien być to ktoś, kto zna piłkę w danym kraju, mentalność ludzi. Takie czynniki, których poznanie zajmuje obcokrajowcowi więcej czasu. Ale do tego tematu podchodzę liberalnie. Dla mnie nie jest problemem wybór obcokrajowca. Liczą się przede wszystkim kompetencje.

- Pan jest poważnym kandydatem.

- Widziałem na okładce Przeglądu Sportowego w poniedziałek, ale na razie nie ma dla mnie tematu.

- Mówimy jednak o panu jako kandydacie na selekcjonera, a przecież jakieś 5 lat temu był pan zaledwie przyzwoitym ligowym trenerem. Raz lepszym, raz gorszym. Taki rollercoaster. Nagle obejmuje pan GKS Katowice, potem Górnik Zabrze i wchodzi pan do ścisłej czołówki, pojawiają się nawet opinie, że jest pan dziś najlepszy w kraju. I do tego dochodzi pan w wieku 56 lat... co takiego się stało?

- Przede wszystkim ciężka praca, ale punktem zwrotnym była praca z kadrą narodową. Popatrzyłem na piłkę z innej perspektywy. Praca z Leo Beenhakkerem, ale też z Bobo Kaczmarkiem, Darkiem Dziekanowskim, Fransem Hoekiem i Andrzejem Dawidziukiem, pozwoliły mi bardziej dostrzec umiejętność pracy w sztabie. Wiele rzeczy wcześniej wydawało mi się oczywiste. Teraz obraz stał się szerszy, zacząłem wychwytywać znacznie więcej szczegółów.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]