Tomasz Hajto może zastąpić Adama Nawałkę

W Zabrzu jeszcze oficjalnie nie szukają nowego trenera w związku z możliwym odejściem do kadry Adama Nawałki. Niemniej w klubie już mówi się, kto mógłby zastąpić szkoleniowca.
Jedni twierdzą, że najpoważniejszym kandydatem jest Tomasz Hajto, który rzekomo ma wysokie notowania u właściciela, czyli gminy Zabrze. Kolejne warianty to zatrudnienie Jerzego Brzęczka lub Krzysztofa Bukalskiego. Mówi się też jednak, że nowego szkoleniowca wskaże Nawałka. Może on namaścić swojego asystenta Bogdana Zająca, który ma opinię solidnego warsztatowca.
- Przede wszystkim mam nadzieję, że nie będziemy mieli kłopotu i nie będziemy musieli szukać następcy pana Adama - mówi nam Krzysztof Lewandowski, wiceprezydent miasta, które jest właścicielem Górnika.
- Liczę na to, że PZPN weźmie Jana Urbana z Legii. Przyznam szczerze, że dla nas utrata Nawałki byłaby sporym problemem. Drużyna jest na drugim miejscu, gramy dobrze i nie chcielibyśmy tego zmieniać. Wiadomo jednak, że reprezentacja jest marzeniem każdego trenera, więc zastanawiamy się nad tym, co zrobić, jeśli stracimy szkoleniowca. Padają różne nazwiska, ale ja ich oczywiście nie zdradzę. Hajto? Myślę, że to akurat mało prawdopodobne. Jest jednak niebezpieczeństwo, że cały sztab odejdzie razem z Adamem Nawałką i trzeba będzie budować wszystko od nowa - kończy Lewandowski.
Górnik ma problem, bo "dyżurni" dotąd kandydaci na trenera, czyli Urban i Michał Probierz, mają zatrudnienie. Jeśli idzie o gażę dla nowego szkoleniowca, to wydaje się, że może on liczyć na 30 do 40 tys. zł miesięcznie.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]