Setka Adama Nawałki

W meczu z Zawiszą Bydgoszcz trener Adam Nawałka po raz 100. poprowadził Górnika Zabrze w meczu T-Mobile Ekstraklasy. Jak przedstawia się bilans pracy szkoleniowca przy Roosevelta?
Adam Nawałka jest najdłużej pracującym trenerem T-Mobile Ekstraklasy. Doświadczony szkoleniowiec w roli trenera Górnika Zabrze pracuje już od 23 grudnia 2009 roku. To niepodważalny rekord ostatnich lat. W ostatnim meczu z Zawiszą Bydgoszcz pochodzący z Krakowa trener po raz 100. poprowadził zabrzan w meczu o mistrzostwo ekstraklasy. Wcześniej zaliczył piętnaście meczów w roli trenera "Trójkolorowych" w I lidze.
Według wyliczeń portalu SportoweFakty.pl Nawałka na swój jubileusz w najwyższej klasie rozgrywkowej czekał 1376 dni. Bilans gier jest dla trenera drużyny z Roosevelta korzystny. Ze stu dotychczasowych potyczek ligowych szkoleniowiec Górnika wygrał 41 meczów, zaliczył 26 remisów i 33 porażki.

Bilans Górnika Zabrze w T-Mobile Ekstraklasie pod wodzą Adama Nawałki:
Dni w klubie do "setki": 1376
Meczów w lidze: 100
Zwycięstwa: 41
Remisy: 26
Porażki: 33
Bramki zdobyte: 125 (średnia 1,25 bramki na mecz)
Bramki stracone: 113 (średnia 1,13 bramki na mecz)
Punkty zdobyte: 149 (średnia 1,49 punktu na mecz)

źródło: SportoweFakty.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]