Sport: Mosznikov lub Iwan za Przybylskiego

Brak Mariusza Przybylskiego w meczu z Koroną Kielce może być dla Górnika Zabrze wielkim problemem.
Górnik ma katastrofalny bilans meczów w Kielcach, na dodatek zagra tam bez kluczowego piłkarza Mariusza Przybylskiego, który pauzuje za żółte kartki. - Piłkarzy niezastąpionych nie ma, ale to chyba faktycznie najcenniejszy gracz Górnika w środku drugiej linii. O ile Sobolewski i Mączyński grają raczej w destrukcji, to Przybylski daje bardzo dużo w grze ofensywnej - mówi były zawodnik Górnika, Adam Kompała. 
W środku pomocy Krzysztof Mączyński i Radosław Sobolewski odpowiadają przede wszystkim za defensywę, natomiast Przybylski ma także zadania ofensywne, z których wywiązuje się bardzo dobrze. "Sport" przypomina , że w poprzedniej rundzie jesiennej Przybylski grał w każdym meczu i Górnik wtedy błyszczał. Kiedy w rundzie wiosennej piłkarz pauzował w kilku meczach z powodu kontuzji, zespół na ogół przegrywał.
Kto zastąpi Przybylskiego w meczu z Koroną? Zdaniem "Sportu" ktoś z dwójki Sergei Mosznikow - Bartosz Iwan. Trener Adam Nawałka ma ograniczone możliwości manewru, bo musi brać pod uwagę także to, że weteran Sobolewski nie wytrzymuje często trudów meczu i w drugiej połowie jest zmieniany.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online