Staniek: To był hit kolejki

Ryszard Staniek, były piłkarz Górnika i Legii, pozytywnie ocenia niedzielne spotkanie przy Łazienkowskiej. Uważa, że tym razem mecz zapowiadany jako hit, nie rozczarował.
Jakie refleksje po hicie kolejki nasuwają się Ryszardowi Stańkowi? - Faktycznie to był hit kolejki. To bardzo ważne, bo wiele razy jest mnóstwo szumu przed pierwszym gwizdkiem, a potem zapominamy o meczu krótko po jego zakończeniu - uważa były zawodnik klubów z Zabrza i Warszawy. 
W pierwszej połowie Górnik toczył z Legią wyrównany bój, ale po przerwie dał się zdominować. - Z jednej strony możemy powiedzieć, że Legia włączyła piąty bieg, który dziś dla Górnika jest po prostu nieosiągalny. Pewnie jest sporo racji w opinii, że Górnik nie jest w stanie grać tak agresywnym pressingiem przez cały mecz, ale rozumiałbym, gdyby "odcięło mu prąd" mniej więcej w 75. minucie. Tutaj nastąpiło to jednak zaraz po przerwie, po kwadransie odpoczynku - dziwi się Staniek.
- Zabrzanie po przerwie mieli problem z rozegraniem 3-4 podań, momentalnie rozpaczliwie bronili się na dwudziestu metrach od własnej bramki. Niby byli blisko remisu, ale tak jak Legia w... Rzymie - zauważa wicemistrz olimpijski z Barcelony.
- Niech zabrzanie robią swoje. Górnik to jeszcze nie ten poziom, by mówić o nim jako wielkim faworycie. Lepiej być mile zaskoczonym jego wynikami niż rozczarowany wynikami, jeżeli poprzeczkę już na starcie zawiesimy na poziomie, którego najzwyczajniej w świecie, zabrzanie nie są dziś w stanie jeszcze pokonać - komentuje były piłkarz i - podobnie jak większość obserwatorów - uważa, że rzut karny dla Legii nie powinien był zostać podyktowany.

źródło: Sport / SportSlaski.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online