Pomeczowe wypowiedzi trenerów

Adam Nawałka (trener Górnika): Gratulacje dla Legii za zdobycie trzech punktów, bo nie przyszły im łatwo. Nie będę komentował decyzji sędziego. Skoro podyktował rzut karny widocznie miał do tego powody. Kiedy ma się mecz pod kontrolą należy strzelić drugiego gola. Nam się to nie udało. Nie oszukujmy się. Suma indywidualnych umiejętności piłkarzy Legii jest wyższa niż moich, ale gra pressingiem pozwalała nam na utrzymywanie inicjatywy. W drugiej połowie to już nie działało. Dokonywałem zmian, jednak nie przyniosły efektu. Mieliśmy się asekurować w strefie obronnej, grać wysoko. Jednak po przerwie siła argumentów była już po stronie Legii. W końcu jej napór przyniósł efekt, a my się pogubiliśmy. A jeszcze w końcówce Prejuce Nakoulma miał świetną okazję na gola. Ale jeśli nie chce się przegrać w Warszawie, to trzeba takie okazje wykorzystywać. Mimo tej porażki moim zawodnikom należą się słowa uznania, bo walczyli do upadłego i włożyli w to spotkanie dużo serca, ale jak na polskie warunki, Legia to klasowy zespół.

Jan Urban (trener Legii): - W pierwszej połowie Górnik mocno skomplikował nasze zamiary. Grał wysokim pressingiem, co przysparzało nam dużo problemów w konstruowaniu akcji. Obawiałem się, że po czwartkowym meczu w Lidze Europejskiej moi piłkarze będą mieli problemy z wytrzymaniem szybkiego tempa spotkania z Górnikiem. Okazało się jednak, że nie potrzebnie się martwiłem. Po przerwie poszli na całość i stworzyli sobie dość sytuacji, by odnieść zwycięstwo.

źródło: PAP / Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]