Uraz Małkowskiego jednak niegroźny?

Podczas środowego meczu sparingowego z Naprzodem Rydułtowy kontuzji stawu skokowego doznał kluczowy skrzydłowy Górnika Maciej Małkowski. Uraz nie jest jednak tak poważny jak się pierwotnie wydawało.
Na lewej nodze Małkowskiego znajdował się wówczas pokaźny okład lodowy i w pierwszych chwilach sytuacja nie wyglądała najlepiej. Mówiono nawet, że kontuzja stawu skokowego wyłączy 27-latka z występu przeciwko Zagłębiu Lubin. - Dzisiaj otrzymamy odpowiedź na pytanie, czy będzie do naszej dyspozycji. Myślę jednak, że to nic poważnego i Maciek będzie brany pod uwagę przy ustalaniu kadry meczowej na poniedziałkowe spotkanie - ocenia Adam Nawałka, trener zabrzańskiej drużyny.
Mimo to, że mecz odbywał się w przyjaznej atmosferze, a Górnik przyjechał do Rydułtów, by świętować z miejscowym klubem jubileusz 90-lecia powstania to na boisku kilka razy zatrzeszczały kości. - Murawa nie była w tym meczu najlepiej przygotowana, ale akurat kontuzja Maćka była efektem ostrego wejścia jednego z rywali. Nie było jednak w tym złośliwości, a typowa walka o piłkę. Takie rzeczy się zdarzają - przekonuje Jarosław Tkocz, trener bramkarzy Górnika.
Dla opiekuna zabrzańskich golkiperów był to powrót do Rydułtuł po szesnastoletniej przerwie. - Grałem w Naprzodzie przez pięć lat. Wiąże mnie z tym klubem duży sentyment, bo tutaj dostałem szansę i potem otrzymałem ofertę z GKS-u Katowice, który postawił na mnie w ekstraklasie. Przez te lata odkąd mnie tu nie ma tak naprawdę nic się w klubie nie zmieniło. Stadion wygląda jak wyglądał. Tylko - jak wspomniałem - murawa jest gorszej jakości. Wiem, że teraz chce przejąć boisko gmina, więc wierzę, że Naprzód będzie grał za niedługo na wyremontowanym stadionie i piął się w górę tabeli - dodaje Tkocz.

źródło: SportSlaski.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]