Górnik podpisał umowę o współpracy z Akademią Piłkarską "Bielik"

Górnik Zabrze rozszerza swoje wpływy. W czwartkowe południe doszło do podpisania umowy partnerskiej w kolejną szkółką piłkarską, mianowicie "Bielik", na czele której stoją byli zawodnicy 14-krotnego mistrza Polski, Jacek Wiśniewski i Piotr Gierczak, a Górnikiem Zabrze.
Uroczyste podpisanie umowy nastąpiło w siedzibie 14-krotnego mistrza Polski w trakcie konferencji prasowej. Dokument ze strony zabrzańskiego Górnika parafował prezes Zarządu, Artur Jankowski oraz viceprezes Zarządu, Krzysztof Maj. Z kolei ze strony Akademii Piłkarskiej "Bielik" - Jacek Wiśniewski i Piotr Gierczak.

- Akademia Piłkarska Górnika Zabrze cały czas się rozwija. Obecnie praktycznie w każdym roczniku posiadamy po dwa zespoły, występujące zarówno w rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim, jak i w podokręgu i mogące pochwalić się pozycjami w czołówkach tabel. Pracujemy również nad rozwojem bazy treningowej, mowa tu w szczególności o obiekcie Walki Makoszowy. Wkrótce wyremontujemy boisko trawiaste, na którym w przyszłości będą grały rezerwy i grupy młodzieżowe. Myślimy również o przejęciu obiektu przez Akademię, co pozwoliłoby na jego dalszy rozwój. Podpisujemy również umowy partnerskie ze szkółkami piłkarskimi tak, jak dzisiaj z Akademią Piłkarską "Bielik", aby nasz skauting mógł monitorować zawodników na obszarach, w których Górnik ma rzesze kibiców. Najlepsi zawodnicy "Bielika" w przyszłości mają bowiem zasilić szeregi drużyn młodzieżowych Górnika i pierwszej drużyny. Planujemy podpisywanie kolejnych umów o współpracy - powiedział Artur Jankowski, prezes Górnika.

- Zależy nam, aby młodzi adepci piłki nożnej byli szkoleni przez najlepszych fachowców, takich jak właśnie Piotr Gierczak i Jacek Wiśniewski. Obaj nasi byli zawodnicy są gwarancją wysokiego poziomu szkolenia i autorytami dla młodych chłopców. Wierzymy więc, że swoją pasję przekażą swoim podopiecznym, którzy w przyszłości zasilą szeregi Górnika - dodał viceprezes Górnika, Krzysztof Maj.

Zadowolenie z umowy wyrazili również trenerzy Akademii Piłkarskiej "Bielik". - Chciałbym podziękować za możliwość współpracy. Będziemy starali się szkolić młodych chłopaków, jak najlepiej. Mam nadzieje, że w przyszłości kilku naszych wychowanków zasili szeregi drużyn młodzieżowych Górnika, a dla nas jest to doskonała promocja - powiedział Piotr Gierczak. - Będziemy naprawdę szczęśliwi, gdy chociaż jeden nasz zawodnik zadebiutuje w pierwszym zespole - dodał z kolei Jacek Wiśniewski.

* * *

Akademia piłkarska „Bielik”, obchodząca w czwartek dokładnie rok istnienia jest szkółką stworzoną z myślą o najmłodszych pasjonatach piłki nożnej. Jej oferta skierowana jest do dzieci w przedziale wiekowym od 5 do 11 lat i gwarantuje dobrą zabawę i odrobinę rywalizacji sportowej. Zajęcia prowadzone przez Jacka Wiśniewskiego i Piotra Gierczaka, które oparte są na ich wieloletnim doświadczeniu oraz nowoczesnych metodach szkolenia, odbywają się dwa razy w tygodniu na boisku MKS-u Zabrze Kończyce i Jastrzębia Bielszowice.

źródło: gornikzabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]