Augustyn: Nie mam już fiu bździu w głowie

Błażej Augustyn po kilku treningach z Górnikiem widzi sporo podobieństw pomiędzy trenerem Adamem Nawałką, a szkoleniowcami z Włoch. - Nie będę ukrywał, że podpisałem umowę z zabrzanami ze względu na trenera - mówi obrońca.
Piłkarz wraca do polskiej ligi po pięciu latach przerwy. W 2008 roku Augustyn wyjeżdżał z zamiarem podpicia Włoch, lecz jego ambitne plany pokrzyżowały kontuzje. - Czasami sobie myślę, że gdyby nie kłopoty ze zdrowiem to byłbym w innym miejscu. Kariera toczyła się dobrze, a te kontuzje ścięły mnie z nóg. Tego już nie zmienię - przyznaje piłkarz, który przez ostatnie dwa miesiące musiał sam zadbać o trening. - To był trudny okres, bo nie jest łatwo zmobilizować się do indywidualnych treningów, a siedząc w domu różne głupie myśli przychodzą do głowy - dodaje Augustyn.
Były obrońca m.in. Vicenzy czy Catanii wiąże duże nadzieje z Górnikiem i trenerem Nawałką. - Wybrałem Górnika z powodu trenera Nawałki i jego charyzmy. Liczę, że będę grał regularnie, bo tego potrzebuję. Widać, że trener wzoruje się na lidze włoskiej, szczególnie jeśli chodzi o organizację i grę w defensywie - mówi Faktowi zawodnik, który przekonuje, że nie jest już tym samym człowiekiem co kiedyś.
- Gdy wyjeżdżałem z Polski byłem nastolatkiem, teraz na pewno zmężniałem i nie mam już fiu bździu w głowie. Kocham piłkę i chcę się na niej w stu procentach skupić, bo jestem w najlepszym wieku dla piłkarza. Nie mogę tego zmarnować. Staram się nie myśleć o tym co było i o kontuzjach, bo samym myśleniem można je przywołać - wyznaje Błażej Augustyn.

źródło: FaktRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]