2 lata przebudowy stadionu Górnika

W sobotę 14 września miną dwa lata od momentu rozpoczęcia kompleksowej przebudowy stadionu piłkarskiego Górnika Zabrze. Pierwszy etap prac obejmujący powstanie trybun z trzech stron boiska ma się zakończyć 30 listopada. Nowy obiekt ma poprawić wizerunek i finanse klubu. 

"Termin ten wynika z umowy podpisanej z generalnym wykonawcą. Dotąd nie otrzymaliśmy żadnych oficjalnych informacji w sprawie ewentualnych opóźnień. Po zakończeniu prac budowlanych rozpoczną się procedury związane z odbiorami technicznymi obiektu" - poinformowała Ludmiła Hernik, asystent zarządu spółki Stadion w Zabrzu.

Przez cały czas trwania budowy piłkarze Górnika rozgrywają na swoim stadionie mecze ekstraklasy, ale może je obejrzeć po trzy tysiące widzów, zajmujących miejsca na jednej trybunie.

Prezes Górnika Artur Jankowski nie ukrywa, że z niecierpliwością czeka na zakończenie prac.

"Nowy, większy stadion jest dla nas bardzo ważny z kilku oczywistych powodów. Przede wszystkim chodzi o kwestie wizerunkowe i finansowe. Organizacja spotkań dla trzech tysięcy widzów wychodzi niemal na "zero", nie ma mowy o jakimś zysku z dnia meczu, który przecież normalnie stanowi poważny procent w budżecie klubów " - powiedział PAP Jankowski.

Przyznał, że klub doszedł do "ściany" jeżeli chodzi o sprzedaż miejsc biznesowych. "Powiększyliśmy sektor dla tych kibiców, ale i tak po prostu się już nie mieścimy. Nie możemy sprzedawać kolejnych pakietów biznesowych" - dodał prezes.

Zabrzanie przy niewielkiej z konieczności widowni rozegrali prestiżowe Wielkie Derby Śląska z Ruchem Chorzów i podobnie będzie w przypadku spotkania 1/8 finału Pucharu Polski z Legią Warszawa.

"Na pewno te pojedynki przyciągnęłyby liczną widownię, zresztą jak i sporo innych - bo przecież drużyna gra ostatnio bardzo dobrze" - stwierdził Jankowski.

Zabrzańska arena została oddana do użytku 2 września 1934 roku. Po zakończeniu pierwszej części modernizacji na dwupoziomowych, zadaszonych trybunach będzie mogło zasiąść około 24 tysiące widzów. Docelowo - po dokończeniu widowni - należący do miasta stadion ma dysponować 32. tysiącami krzesełek.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online