Koniec sporu na linii Górnik - Legia

Dobiegł końca spór kibiców Górnika Zabrze z działaczami warszawskiej Legii. Dotyczył on niewpuszczenia fanów KSG na mecz przy Łazienkowskiej.
Chodzi o marcowy mecz obu drużyn w Warszawie. Do stolicy przyjechało 1300 kibiców Górnika, którzy ostatecznie zrezygnowali z oglądania spotkania, bowiem służby porządkowe w ciągu dwóch godzin wpuściły na obiekt zaledwie 240 fanów. Zabrzanie mieli również mnóstwo zastrzeżeń do pracy policji, która ich zdaniem zachowywała się brutalnie, używając m.in. bezzasadnie gazu pieprzowego.

Oburzenia zaistniałą sytuacją nie krył nawet prezes PZPN Zbigniew Boniek.

- To, co stało się na Legii, jest nie do pomyślenia. I my tej sprawy nie zostawimy. Na pewno dokładnie zbadamy, kto ponosi odpowiedzialność za to, że kibice nie weszli na stadion. W przyszłości będę chciał wprowadzić jedną prostą zasadę: jeśli wiadomo, że na mecz przyjeżdża 1500 osób z innego miasta, to ten mecz nie ma prawa się zacząć, dopóki wszyscy nie zostaną wpuszczeni. W nosie mam, czy wszystkim będzie to odpowiadać. Gdyby w piątek mecz nie mógł się rozpocząć bez kibiców Górnika, to sam prezes Legii biegałby przy tych kołowrotkach i osobiście wpuszczał na stadion - mówił popularny "Zibi"

Kibice KSG domagali się od działaczy Legii zwrotu kasztów poniesionych w związku z wyjazdem. Ostatecznie udało się osiągnąć porozumienie, o którym poinformowało Stowarzyszenie ”Klub Sympatyków Górnika Zabrze”. Oto jego treść:

"Stowarzyszenie ”Klub Sympatyków Górnika Zabrze” pragnie zakomunikować pozytywne rozwiązanie sporu dotyczącego wyjazdu kibiców Górnika Zabrze na mecz z Legią Warszawa, który miał miejsce w dniu 15 marca 2013 roku.

Przedstawicielom kibiców zabrzańskiego klubu udało się zawrzeć porozumienie z Legią Warszawa, dzięki któremu cena wejściówki dla fanów Górnika Zabrze na najbliższy mecz obu drużyn w rozgrywkach ekstraklasy została obniżona do poziomu 10 złotych za sztukę. Stołeczny klub zadeklarował również sprawne oraz zgodne z wymogami PZPN wpuszczenie sympatyków górniczej jedenastki na spotkanie, które zostanie rozegrane w niedzielę 22 września o godzinie 18.00.

Pragniemy zwrócić szczególną uwagę na fakt kompromisowego załatwienia sprawy przez zarząd Legii Warszawa. Cieszy nas fakt podjęcia dialogu i wypracowanie kompromisu w imię idei ”Piłka nożna dla kibiców”.

źródło: Wirtualna PolskaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online