Nawałka: Błażej Augustyn może dać Górnikowi wiele dobrego

Transfer Błażeja Augustyna do Górnika był dla wielu dużym zaskoczeniem. Satysfakcji z pozyskania 25-letniego obrońcy nie ukrywa trener Adam Nawałka.
- Cieszę się, że Błażej Augustyn trafił do naszego klubu. Wierzę, że będzie to zawodnik, który Górnikowi może dać wiele dobrego. Będziemy starali się odpowiednio go przygotować do rozgrywek i wkomponować do drużyny. Dołączył do nas już w trakcie sezonu i będzie musiał nadrobić zaległości - przyznaje Adam Nawałka, trener Górnika Zabrze.

W nowym nabytku doświadczony szkoleniowiec widzi duże możliwości. - Jest to zawodnik ograny w silnej lidze włoskiej, ale ciągle znajduje się w takim wieku, że może się rozwijać. Widzę w nim duży potencjał i na pewno stać go na to, by piłkarsko prezentować jeszcze wyższy poziom niż obecnie. Mam nadzieję, że korzyści z tej współpracy będą obopulne i zarówno Błażej będzie zadowolony, że trafił do Zabrza, jak i Górnik będzie czerpał z tego transferu sportowe korzyści - dodaje opiekun drużyny z Roosevelta.

Augustyn ma być w Zabrzu zastępcą kontuzjowanego Adama Dancha, który w tym sezonie raczej na boisko nie wróci. - Podjęliśmy decyzję o transferze Błażeja Augustyna, bo zależało nam na tym, by wzmocnić rywalizację w defensywie. Liczymy, że swoją postawą na treningach udowodni on, że nasz ruch był słuszny - przekonuje szkoleniowiec.

źródło: SportSlaski.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online