Błażej Augustyn zawodnikiem Górnika

Błażej Augustyn został nowym zawodnikiem Górnika. 25-letni obrońca podpisał roczny kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejne lata.
Nowy obrońca Górnika to wychowanek Strzelinianki Strzelin. Później grał w młodzieżowych zespołach Śląska Wrocław i UKS SMS Łódź. Z tego ostatniego klubu wyjechał do Boltonu. W Anglii spędził dwa lata, ale nie rozegrał meczu w pierwszym zespole. Jesienią 2007 r. został zawodnikiem Legii Warszawa. W zespole ze stolicy był jednak głębokim rezerwowym i rozegrał tylko pięć spotkań. Po roku był już obrońcą włoskiej Rimini (cztery mecze w Serie B), a stamtąd trafił do Catanii. W klubie z Sycylii nie zrobił jednak kariery. Nie pomogło mu nawet udane wypożyczenie do Vicenzy (sezon 2011/12), gdzie był pewniakiem. W minionym sezonie rozegrał tylko jeden mecze w Serie A w barwach Catanii, po czym jego kontrakt wygasł.
Górnik potrzebował pilnie wzmocnienia obrony, bo w ostatnim meczu poważnej kontuzji doznał kapitan zespołu Adam Danch. Podstawowy stoper nie zagra przez wiele miesięcy.


(Błażej Augustyn)


źródło: gornikzabrze.pl / Gazeta WyborczaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online