Fakt: Górnik chce Smolarka

Adam Nawałka chciałby wzmocnić siłę ognia Górnika. Pojawił się więc pomysł pozyskania Euzebiusza Smolarka, który od czasu odejścia z Jagiellonii nie potrafi znaleźć sobie nowego klubu. Największym problemem może być jednak wysokość kontraktu dla byłego reprezentacyjnego napastnika. 

Jak na razie szkoleniowiec zabrzan ma do dyspozycji jedynie Mateusza Zacharę i Szymona Skrzypczaka. Mimo, że ten pierwszy w ostatnich meczach prezentuje się całkiem przyzwoicie i w końcu zaczął strzelać gole, to Górnikowi przydał by się snajper z prawdziwego zdarzenia.

Trener Nawałka na każdym kroku powtarza, że sezon jest bardzo długi i kadra musi być mocna. Poza tym szkoleniowiec 14-krotnych mistrzów Polski lubi dawać szansę odbudowy doświadczonym piłkarzom. Tak było choćby z Sewerynem Gancarczykiem, Ireneuszem Jeleniem czy Tomaszem Zahorskim. Co prawda udało się jedynie w przypadku tego pierwszego, lecz najwyraźniej to nie zraziło zabrzan.

Jak udało się dowiedzieć działacze i sztab szkoleniowy Górnika poważnie rozważają zatrudnienie Smolarka. - Jest taki pomysł - mówi jeden z pracowników klubu.

"Ebi" w czerwcu rozstał się z Jagiellonią, gdyż piłkarz nie przystał na zaproponowaną przez działaczy z Białegostoku obniżkę zarobków. Właśnie wynagrodzenie dla napastnika może być największym kłopotem dla Górnika, który może zaoferować jedynie 25 tys. zł. brutto.

źródło: FaktRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]