Waldemar Fornalik: Bramkarzowi zabrzan wypada współczuć

- Dawno już nie było tak emocjonujących Wielkich Derbów Śląska. Ten mecz mógł zadowolić najwybredniejszych kibiców. Zobaczyliśmy cztery bramki, agresywną grę z obu stron. Jednym słowem było to naprawdę widowisko na dobrym poziomie - powiedział selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Waldemar Fornalik po spotkaniu w Zabrzu. 

Gol sprokurowany przez Norberta Witkowskiego w doliczonym czasie gry był jednak z gatunku kuriozalnych…

Waldemar Fornalik: - Bramka była rzeczywiście kuriozalna, ale chorzowianie na nią zapracowali. Wcześniej mieli dwie groźne sytuacje i parli w końcówce do przodu. Dla widowiska lepiej byłoby, gdyby Ruch wyrównał nie w doliczonym czasie gry, ale wcześniej, bo być może doczekalibyśmy się jeszcze także odpowiedzi Górnik. Bramkarzowi zabrzan wypada natomiast zwyczajnie współczuć, bo w czasie 90 minut gry bronił dość pewnie.

Remis w WDŚ jest sprawiedliwym wynikiem?

- Górnik na pewno ma tym meczu niedosyt, bo w pierwszej połowie kontrolował sytuację na boisku. Zabrzanie dwa razy obejmowali prowadzenie i jeszcze w 92 minucie spotkania mieli na koncie trzy, a nie jeden punkt. Nic dziwnego, że gospodarze spotkania mają teraz wrażenie, że coś im uciekło. Zgodzę się z trenerem Adamem Nawałką, że za wcześnie zadowolili się prowadzeniem 2:1, a tymczasem trzeba było szukać trzeciego gola. Teraz łatwo jest jednak tak powiedzieć, trudniej było to zrobić w piątek na boisku.

Kto był najlepszym piłkarzem 99 WDŚ?

- Nakuolma jest kluczowym zawodnikiem w Górniku i w derbach na pewno się wyróżniał. Nie chciałbym jednak wystawiać indywidualnych cenzurek piłkarzom, bo wielu zagrało naprawdę dobre zawody.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]