Górnik zapłaci Łęcznej wyłącznie tylko, gdy Nakoulma przejdzie do ligi francuskiej

Prejuce Nakoulma był jednym z najlpeszych zawodników podczas 99. Wielkich Derbów Śląska. Napastnik Górnika zdobył bramkę, a jego występ z trybun obserwowali wysłannicy czterech zagranicznych klubów. Czy było to pożegnanie popularnego "Prezesa"?
O odejściu z Zabrza Nakoulmy mówi się od dawna. Działacze Górnika liczą na zarobek 1,25 mln euro. Tyle bowiem wynosi suma odstępnego zapisana w kontrakcie piłkarza.
Problem w tym, że do tej pory oferty pojawiały się tylko od klubów ze Wschodu. Zawodnik dwukrotnie odrzucił jednak propozycję Tereka Grozny. Prezes Górnika Artur Jankowski przyznał, że złości już to działaczy śląskiego klubu.
- Obrażeni byliśmy za pierwszym razem. Teraz nie denerwujemy się na Prejuce. Spokojnie czekamy kiedy brazylijska telenowela z jego transferem wreszcie dobiegnie końca - stwierdził na antenie NC+ prezes.
W piątkowych 99. Wielkich Derbach Śląska (2:2) Nakoulma był jednym z najlepszych graczy na boisku. Swój występ okrasił zdobyciem gola. Wpływ na jego postawę mogło mieć pojawienie się na trybunach skautów z mocniejszych lig.
Według "Przeglądu Sportowego" przy Roosevelta poczynania "Prezesa" bacznie obserwowali wysłannicy włoskiej Parmy i Fiorentiny, niemieckiego Freiburga oraz rosyjskiego Kubania Krasnodar.
Co istotne transfer do jednego z wyżej wymienionych klubów byłby bardzo opłacalny dla Górnika. Dziennikarze donoszą, że w umowie piłkarza jest wpisany zapis, iż zabrzanie oddadzą Górnikowi Łęczna 30 procent z transferu jeżeli Nakoulma trafi do Francji. Sprzedaż do innych lig, w tym włoskiej, niemieckie, czy rosyjskiej oznacza czysty zysk.
Problemem może być jednak to, że piłkarz niejednokrotnie deklarował, iż jego marzeniem są występy we francuskiej Ligue 1.

źródło: PS / wp.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]