Krzysztof Maj: Nie chodzimy z głową w chmurach

Mecz numer 98 w kwietniu, numer 99 dziś, a 100 w grudniu! Takiego roku jeszcze nie było. Górnik i Ruch zagrają o punkty trzy razy w ciągu ośmiu miesięcy.
Ten ostatni czeka nas w... zimie. kiedy awansem zostanie rozegrana 20. kolejka ekstraklasy. Dziś nikt nie jest w stanie przewidzieć, jakie miejsca będą wtedy zajmować dwaj wielcy rywale, ale w ciemno można założyć, że będzie to mecz szczególny, bo setny w ich ligowej rywalizacji. 
- Marzenie? Byłoby cudownie być wtedy na tym samym miejscu, które zajmujemy obecnie, ale zapewniam, że nie chodzimy z głową w chmurach. Jest w nas mnóstwo pokory, a liga jest tak wyrównana, że każdego rywala trzeba traktować z wielkim szacunkiem - mówi Krzysztof Maj, wiceprezes Górnika, który dziś obchodzi urodziny. - Prezent? Oczywiście wygrana i utrzymanie fotela lidera także po tej kolejce. I chciałbym, by kolejne derby byłu już grane na nowym stadionie...
Górnik w roli lidera ekstraklasy nie grał od... 19 lat. Wtedy, mając w składzie takich piłkarzy, jak Hajto, Wałdoch, Brzęczek czy Jegor objął prowadzenie w lidze po ósmej kolejce, kiedy wygrał w Lubinie. Potem nie dość, że zremisował u siebie z Widzewem, to jeszcze nie wygrał dziewięciu (!) meczów z rzędu, bardzo szybko tracąc pierwsze miejsce w lidze. Co ciekawe, na rzecz GKS Katowice...
Na Roosevelta nikt nie zakłada takiego scenariusza, choć każdy ma w pamięci nieudaną wiosnę. - Wtedy Górnik nie zdał egzaminu gry pod presją faworyta. Teraz ma kolejną próbę - mówi Marek Wleciałowski, kiedyś piłkarz Ruchu, który swą pierwszą szansę samodzielnej pracy trenerskiej dostał w ekstraklasie na Roosevelta. Podobnie zresztą, jak Waldemar Fornalik. Dziś obaj trenerzy kadry mają pojawić się na stadionie, na którym od kilku dni nie ma jednego miejsca, gdzie można posadzić kolejnych gości. W Zabrzu zakładają, że taka sytuacja będzie jesienią jeszcze przynajmniej raz. - W meczu Pucharu Polski z Legią. Tylko te dwa mecze na pewno obejrzałoby po 24000 widzów, czyli komplet na nowym obiekcie... - dodaje Krzysztof Maj.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]