Forum
 

Skrzypczak: Ciężko pracuję, żeby pokazać się trenerowi

Pucharowy mecz ze spadkowiczem z ekstraklasy może być debiutem w zabrzańskich barwach Szymona Skrzypczaka. Chrapkę na występ przeciw swej byłej drużynie ma Łukasz Madej.
Transfer z II ligi w klubie ekstraklasy większym echem odbić się nie może. No chyba, że mówimy o człowieku, który na tymże poziomie - w trakcie jednego sezonu - strzelił 21 bramek. Wtedy nadzieje wiązać z nim trzeba już spore. To w takiej właśnie atmosferze dwa miesiące temu 3-letni kontrakt z Górnikiem podpisał Szymon Skrzypczak. Podpisał i... słuch o nim zaginął, a przynajmniej w kontekście tej poważnej piłki, bo jeśli o 23-latku się mówi, to tylko wtedy, kiedy strzeli coś w starciach ze sparingowymi rywalami z niższych liga. Tak było chociażby w zeszły poniedziałek, gdy wbił trzy gole Siemianowiczance...
- Bramki zawsze cieszą, chociaż - z drugiej strony - rywal był, jaki byl, więc specjalnie się tym nie emocjonuję. Chodziło przede wszystkim o to, by zawodnicy, którzy w ekstraklasowej kolejce nie wystąpili, utrzymali meczowy rytm - mówi Skrzypczak. Ambicje oczywiście ma większe, ale na razie dobre i to, bo do ekstraklasowego zespołu się nie łapie. Dlatego choć za nami już cztery kolejki sezonu, oficjalnego debiutu w barwach Górnika - i w ekstraklasie - wciąż jeszcze nie zaliczył. - Ciężko pracuję, żeby pokazać się trenerowi i czekam aż w trakcie meczu zawoła, bym grzał się, bo zaraz wchodzę na boisko. A może swoją szansę otrzymam już w spotkaniu z Bełchatowem? - dodaje były napastnik KS-u Polkowice.
To samo pytanie zadaje sobie zresztą Łukasz Madej, którego przed sezonem typowaliśmy do roli lidera zespołu, a mimo to do tej pory występu w pierwszym składzie jeszcze nie zanotował. Teraz zaś motywację ma jeszcze większą, bo przecież w Bełchatowie spędził poprzedni sezon. - Puchar Polski jest dla nas bardzo ważny, a że znajdujemy się w dobrej formie, to chcemy z rozpędu pokonać i GKS - podkreśla doświadczony pomocnik.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online