Oslizło: Lider czyli... normalka

Kiedyś jak nie byliśmy w tabeli na pierwszym miejscu, oznaczało to, że dzieje się akurat coś złego - wspomina legenda zabrzańskiego klubu, Stanisław Oślizło.
- Przed meczem z Widzewem byłem optymistą, choć nigdy nie grało się nam z nim łatwo. Częściej przegrywaliśmy niż wygrywaliśmy. Bywało więc, że musieliśmy cieszyć się już z remisu. Nie mówię, że tym razem było łatwo i przyjemnie, ale na tę wygraną na pewno zasłużyliśmy. Drużyna doskonale wiedziała, jak ograniczyć mocne strony rywala - mówi Stanisław Oślizło, legendarny obrońca zabrzańskiego klubu z Roosevelta.

Górnika na szczycie tabeli widzi pan na dłużej?
- Nikt pewnie nie podejrzewa, że Górnik może zostać mistrzem, chociaż... nie takie już historie w futbolu się zdarzały. To kwestia utrzymania tej wysokiej dyspozycji, zdrowia zawodników i kartek. Jeśli te elementy będą nam sprzyjać, to kto wie... Tak czy siak, wtedy o miejsce w czubie tabeli będę spokojny.

Dla młodszych kibiców fotel lidera to duże wydarzenie, ale dla tych, którzy pamiętają wielkie sukcesy sprzed lat, chyba już niekoniecznie.
- Sam to liderowanie traktuję jako coś zupełnie normalnego (śmiech). Wszyscy wiemy, jak wspaniałą historię ma Górnik. Kiedyś jak nie byliśmy w tabeli na pierwszym miejscu, oznaczało to, że dzieje się akurat coś złego. Inaczej oczywiście muszą to widzieć obecni zawodnicy zespołu. Większość z nich spotyka się z taką sytuacją po raz pierwszy. Ale nie sądzę, by mogło to ich przerosnąć. To nie są juniorzy, tylko ludzie świadomi tego, jak wygląda polska ekstraklasa. Tu naprawdę każdy może wygrać z każdym, czego dowodem chociażby sobotnia wygrana Ruchu z Legią. I to podobno całkiem zasłużona. Sam co prawda meczu nie śledziłem, ale tak słyszałem. Po prostu trzeba wierzyć w swoje umiejętności, bo - jak ktoś kiedyś ładnie powiedział - to wiara czyni cuda.

Na dodatek rośnie ranga zbliżających się Wielkich Derbów Śląska.
- To prawda. Żałuję tylko, że to spotkanie nie może odbyć się przy otwartych już trybunach nowego stadionu. Bo podejrzewam, iż wtedy stawiłby się komplet widzów.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]