Sport: Krytycy się pomylili

Na starcie sezonu grę Górnika ciągnie dwójka zawodników, przy której jeszcze niedawno stawiano spory znak zapytania. Jednemu miało się nie chcieć, drugiemu miał przeszkadzać wiek.
6,7 i 6,3 - to średnia not, jakich po trzech ligowych kolejkach dorobili się w plebiscycie "Złote buty" katowickiego "Sportu" odpowiednio Prejuce Nakoulma i Radosław Sobolewski. Jest się czym chwalić, bo to nie tylko najlepsze wyniki w zabrzańskiej szatni, ale i ścisła czołówka całej ligi. I pomyśleć, że jeszcze na chwilę przed rozpoczęciem rozgrywek obydwa te nazwiska budziły sporo wątpliwości.
W przypadku Nakoulmy chodziło przede wszystkim o zamieszanie z transferem, które zabrało mu niemałą część letniego okresu przygotowawczego. A przecież w przypadku "Prezesa", czyli szybkościowca, odpowiednie przygotowanie to podstawa. Poza tym trudno było przewidzieć, jakie będzie samo nastawienie zabrzańskiej "czternastki". Przypomnijmy bowiem, że z końcem tego sezonu kontrakt Nakoulmy wygasa, co oznacza, że już zimą będzie mógł podpisać umowę z nowym pracodawcą. Argumenty za tym, by za Górnik "umierać", więc uciekają. To jednak tylko teoria, bo w rzeczywistości do reprezentanta Burkina Faso przyczepić się nie można. Biega, walczy, w skrócie - robi sporo szumu. Dzięki temu daje nadzieję na to, że tego lata chętny na jego usługi - i zapłacenie klubowi z Roosevelta tak potrzebnych pieniędzy - jeszcze się znajdzie.
Szansa na poważny transfer nie ma co prawda 37-letni Radosław Sobolewski, ale i oczywiście nie o to Górnikowi chodziło. Były pomocnik Wisły Kraków miał po prostu wnieść do zespołu doświadczenie i nadal jeszcze wysokie umiejętności, ale jeśli formę z początku sezonu utrzyma, zimą z czystym sumieniem będziemy mogli napisać, że zadaniu podołał. - Chcieliśmy go już pół roku temu, a kiedy tego lata Wisła ogłosiła, że z Radkiem się żegna, skontaktowaliśmy się z nim jeszcze tego samego dnia - mówi Krzysztof Maj, wiceprezes Górnika. Wówczas krytycznych opinii ("za stary") nie brakowało. Teraz ich autorzy głosu już nie zabierają.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]