Problem "Ajwena"

Na Roosevelta wzmacniają kadrą na dwa sposoby. Zarówno planowanymi transferami, jaki i powrotami do zdrowia kilku zawodników.
Po trzech kolejkach lepsza od zabrzan w ligowej tabeli jest tylko - personalnie zdecydowanie najmocniejsza w lidze - Legia Warszawa. A że Górnik kadrą, którą - przynajmniej na papierze - kazałaby go stawiać w roli jednego z kandydatów do czołowych miejsc, nie dysponuje, to w teorii do roli wicelidera ekstraklasy specjalnie przyzwyczajać się nie powinien. Chociaż - z drugiej strony - w najbliższym czasie atutów będzie mu przybywać.
Na dwa sposoby. Po pierwsze, klub - co przyznał kilka dni temu trener Adam Nawałka - nada szuka wzmocnień. Ba, wszystko wskazuje na to, że sprawa jednego z planowanych transferów jest już na ostatniej prostej. Po drugie zaś - do zdrowia wróciło kilku zawodników narzekających ostatnio na kontuzje.
Najbardziej skorzysta na tym formacja obronna, gdzie w pierwszych kolejkach pole manewru Nawałka miał niewielkie, by nie powiedzieć - bliskie zeru. Choć... mogło być jeszcze gorzej, bo istniało spore ryzyko, że przed meczem z Wisłą Kraków klub nie zdąży zgłosić do gry Rafała Kosznika. Ostatecznie wyścig z czasem zabrzanie wygrali, dzięki czemu lukę w środku formacji mógł wypełnić inny nominalny lewy obrońca, Seweryn Gancarczyk. Nie wie jednak, czy za moment znów nie włączy się do rywalizacji o miejsce na boku defensywy, bo w pełni sił są już Oleksandr Szeweluchin i Antoni Łukasiewicz? Kiedy natomiast do grona zdrowych dorzucimy jeszcze nazwisko Wojciecha Łuczaka, wyjdzie na to, że i ofensywa zabrzan będzie się za moment mieć lepiej.
Ale pojawił się też pewien problem. Konkretnie - z Bartoszem Iwanem. Pomocnik Górnika narzeka na uraz kręgosłupa, a zaplanowany na dziś rezonans magnetyczny ma dać odpowiedź, jak poważny jest to kłopot. Szczęście w nieszczęściu polega na tym, ze Radosław Sobolewski i Krzysztof Mączyński radzą sobie w środku pola naprawdę dobrze.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]