Menedżer z Francji: Małe szanse na transfer Nakoulmy

- Jeśli gra Prejuce'a Nakoulmy podczas Pucharu Narodów Afryki nie zrobiła wrażenia na skautach, to nie zrobią go nawet najlepsze występy przeciwko klubom polskiej ekstraklasy - mówi mieszkający od lat we Francji menedżer i dziennikarz, Tadeusz Fogiel.
Mecz Górnika Zabrze z Piastem Gliwice oglądali ponoć skauci francuskiego Saint Etienne. Francja to wymarzony kierunek transferowy Prejuce'a Nakoulmy, więc przy Roosevelta ożyły nadzieje na sprzedanie reprezentanta Burkina Faso tego lata. - Wiemy, że Prejuce jest obserwowany. Sprawa jego transferu powinna się rozstrzygnąć w ciągu dwóch-trzech tygodni. Pewne jest to, że jego akcje rosną - mówi Krzysztof Maj, wiceprezes Górnika Zabrze.
Jego zdania nie podziela jednak Tadeusz Fogiel, polski menedżer działający na rynku francuskim. - We francuskiej prasie nie natknąłem się na jakąkolwiek wzmiankę o możliwym transferze Nakoulmy. Po prostu się o tym nie mówi. Nie sądzę zresztą, by na tydzień przed startem ligi Francuzi chcieli pozyskać zawodnika, którego ich trener pewnie w ogóle nie widział w akcji. Trudno przecież, by ktoś taki szybko stał się ważną częścią zespołu - mówi.
Fogiel ma też inne argumenty. - Poza tym pamiętajmy, że skauci - nie tylko Saint Etienne, ale wszystkich francuskich klubów - mieli świetną okazję obserwować Nakoulmę podczas tegorocznego Pucharu Narodów Afryki. Jeśli jego gra na tamtej imprezie nie zrobiła na nich wystarczającego wrażenia, to tym bardziej nie zrobią go - choćby naprawdę niezłe - występy na tle klubów polskiej ekstraklasy - dodaje.
Jego kandydatem na wyjazd do Francji z polskiej ligi jest Waldemar Sobota ze Śląska Wrocław. - Jest szybki, ma dobrą technikę użytkową i - czego brakuje Nakoulmie - regularność. W zespołach, które we Francji walczą o miejsca od piątego do tych w środkowej strefie tabeli, powinien sobie poradzić - kończy rozmowę.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]