Przegląd Sportowy: Brazyliana Sobolewskiego

Radosław Sobolewski zaskoczył chyba nawet samego siebie. Piłkarz znany z twardej walki zdobył bramkę w stylu brazylijskich wirtuozów futbolu.
W 82. minucie przy stanie 1:1 Sobolewski przewrotką umieścił piłkę w siatce obok zdezorientowanego bramkarza Jakuba Szumskiego. (...)
Najlepszym zawodnikiem spotkania był jednak Prejuce Nakoulma. Pokazał, że potrafi dryblować, lubi pojedynki oraz potrafi precyzyjnie dogrywać do kolegów.
Pomocnik z Burkina Faso wiedział, że w niedzielę będzie obserwowany przez przedstawicieli AS Saint-Étienne. Menedżerowie francuskiego klubu opuszczali stadion zadowoleni. Jego występ zanotowali również siedzący na widowni menedżerowie niemieckiego SC Freiburg. Kibice żywiołowo reagowali na jego grę: gdy miał piłkę, podnosili się z krzesełek i krzyczeli "Prezes do ataku"!
Gdyby Nakoulma odszedł z ekstraklasy w tym okienku transferowym, byłaby to wielka strata dla Górnika i ligi, która cierpi na brak dobrych i zarazem charyzmatycznych piłkarzy.
Gliwiczanie zaprezentowali się wczoraj słabo. W pierwszej połowie wyglądało to jak starcie Tomasza Adamka z Dominickiem Guinnem. Z tym że w rolę amerykańskiego kelnera wcielili się goście. (Przegląd Sportowy)

Sport: Cudowny "Sobol"
Strzał przewrotką pomocnika Górnika dał jego drużynie zwycięstwo 2:1 nad Piastem. Możemy sobie tylko wyobrazić, jak wyglądałby derby, gdyby na istniejących już trybunach stadionu w Zabrzu mogło zasiąść kilkanaście tysięcy widzów. Pewnie byłyby zapadające w pamięci. Świetna atmosfera i także widowisko - na miarę kolejnych Wielkich Derbów Śląska. Ale i tak emocji nie brakowało, podobnie jak fantastycznych bramek, oczywiście z przewrotką Radosława Sobolewskiego na czele. (Sport)

Gazeta Wyborcza: Gol weterana rozstrzygnął śląskie derby!
Pomysł ściągnięcia latem do Górnika Zabrze 36-letniego Radosława Sobolewskiego wielu kibicom wydawał się nierozsądny. Po tym, jak doświadczony pomocnik zdobył cudownego gola na miarę wygranej z Piastem Gliwice, wszyscy jego krytycy powinni zamilknąć. (...)
Spotkanie zapowiadało się jako mocno wyrównane, ale wcale takie nie było. To, co działo się w pierwszej połowie meczu w Zabrzu, można określić tylko jednym mianem: totalna dominacja Górnika. Zabrzanie więcej biegali, byli bardziej zdeterminowani, świetnie bronili i do tego groźnie atakowali. Piast mógł być zadowolony, że do przerwy stracił tylko jednego gola. Jego autorem był Maciej Małkowski, który z bliska wpakował piłkę do bramki. Gola nie byłoby, gdyby nie genialna akcja Prejuce Nakoulmy, który w pełnym sprincie pokonał połowę boiska i wyłożył piłkę koledze. Próbujący go gonić Carles Martinez wyglądał przy Nakoulmie jak polski sprinter przy Usainie Bolcie.
Reprezentant Burkina Faso jest w wybornej formie u progu tego sezonu. Jeśli pierwszymi meczami obecnych rozgrywek pracuje na transfer, to jego odejście z Górnika musi być tylko kwestią godzin.
Choć gliwiczanie prezentowali się słabo, to akurat było pewne, że utrata gola ich nie załamie. Piast - jak nikt inny w ekstraklasie - specjalizuje się przecież w odrabianiu strat. Prezes klubu Jarosław Kołodziejczyk żartował nawet niedawno, że Piast ma nawet w tej sprawie specjalną umowę z telewizją.
W Zabrzu świetnie zdawano sobie sprawę z niezłomnego charakteru rywali, dlatego gospodarze od razu po przerwie agresywnie zaatakowali. Tyle że Piast i tak zrobił swoje. Jeden zryw wystarczył, aby doprowadzić do wyrównania. Zabrzańskim obrońcom uciekł Marcin Robak, który z najbliższej odległości uderzył nie do obrony. (...)
Ostatecznie o losach meczu przesądził geniusz Sobolewskiego. W końcówce meczu pomocnik Górnik otrzymał w polu karnym rywali podanie z autu. Były reprezentant Polski nie namyślał się długo, tylko złożył się do pięknego woleja, którym ustalił wynik derbów. (Gazeta Wyborcza)

Fakt: Górnik wygrywa małe derby Śląska!
O wygranej Górnika z Piastem 2:1 przesądziło fantastyczne trafienie w końcówce Radosława Sobolewskiego. Górnik od początku niedzielnego meczu zaatakował. Starał się jak mógł Prejuce Nakoulma. "Prezesa" mieli obserwować zagraniczni skauci z niemieckiego Freiburga i francuskiego St.Etienne. To zresztą po jego fantastycznej indywidualnej akcji bramkę zdobył Maciej Małkowski. Dobrze grający gospodarze nie poszli jednak za ciosem i nie wykorzystali swojej przewagi. (...)
Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem dał o sobie znać najstarszy na murawie Radosław Sobolewski. W zamieszaniu podbramkowym "Sobol" zachował się niczym rasowy snajper i fantastycznym uderzeniem z kilku metrów pokonał Jakuba Szumskiego. Od najwierniejszego fana Górnika pana Stanisłwa Sętkowskiego dostał za to dorodnego koguta. (Fakt)

Super Express: Radosław Sobolewski daje trzy punkty Górnikowi
Górnik Zabrze wygrał 2:1 z Piastem Gliwice w meczu 3. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Na boisku w Zabrzu długo utrzymywał się remis, ale Górnikowi w końcówce meczu trzy punkty zapewnił Radosław Sobolewski. "Sobol" zdobył pierwszego gola dla nowego klubu popisując się efektowną przewrotką. (Super Express)

Wirtualna Polska: Górnik nie pieścił się z Piastem
Górnik Zabrze wciąż pozostaje niepokonany na boiskach T-ME w obecnym sezonie. Chociaż prezes Piasta Jarosław Kołodziejczyk zapewniał, że dla niego spotkanie z Górnikiem nie różni się od innych ligowych pojedynków, to jednak dla nieprzepadających za sobą kibiców obu klubów z sąsiednich miast wygrana w derbach ma duże znaczenie. W niedzielę powody do radości mieli sympatycy gospodarzy.
Dla zabrzan był to pierwszy "domowy" mecz w sezonie i - jak podkreślali piłkarze i trener - bardzo chcieli wygrać. (...) Walka - nie zawsze zgodnie z przepisami - o komplet punktów trwała do końca. Skuteczniejsi okazali się zabrzanie. W 82. minucie zwycięstwo zapewnił im w Radosław Sobolewski. Najlepiej zachował się w zamieszaniu w polu karnym Piasta. (WP)