"Derby na Śląsku elektryzują cały kraj"

Patrząc na tabelę z poprzedniego sezonu, to starcie Górnika Zabrze z Piastem Gliwice powinno mieć największą wartość sportową spośród wszystkich derbowych spotkań w naszym regionie. W końcu spotkają się czwarta z piątą drużyną ekstraklasy.
- To są mecze, które ogląda cała Polska. Derby na Śląsku - obojętnie, kto z kim gra - zawsze elektryzują cały kraj. A szczególnie, jeśli grają Górnik z Piastem, gdzie wiadomo, że to sąsiednie miasta. Kibice zabrzan są w Gliwicach, a gliwiczan na terenie Zabrza. To kolejny smaczek tej rywalizacji - zaciera ręce na samą myśl o dzisiejszym spotkaniu Damian Seweryn, były piłkarz klubów, które dzisiaj zmierzą się przy Roosevelta.
- Górnik zawsze jest silny u siebie, od 2-3 lat prezentuje bardzo dobrą formę. Widać, że zespół jest rozsądnie poukładany. Z kolei za Piastem przemawiają ostatnie wyniki. Przetarli się w europejskich pucharach, a w poprzednim sezonie zanotowali historyczny sukces. To ich napędza. Dzisiejszy mecz z pewnością będzie otwarty i wyrównany - zapowiada Seweryn.

źródło: SportSlaski.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]