Górnik drugi w XII Turniej Piłki Nożnej Juniorów Starszych im. Ernesta Pohla

W Zabrzu rozegrano XII Turniej Piłki Nożnej Juniorów Starszych im. Ernesta Pohla. Najlepsi okazali się w nim zawodnicy Gwarka, którzy w finale ograli Górnika (1:0). Decydujące spotkanie oglądały legendy zabrzańskiego klubu: Stanisław Oślizło, Jan Banaś, Henryk Latocha i Jan Kowalski. W meczu o 3. miejsce o krok od sprawienia sporej niespodzianki byli juniorzy ukraińskiej Prykarpatti. Ulegli oni Piastowi Gliwice dopiero w rzutach karnych. 
- Polecam wszystkim młodym kibicom zobaczenie na YouTube bramki Ernesta Pohla w meczu z Tottenhamem w Londynie - zachęcał wiceprezydent Zabrza Krzysztof Lewandowski w trakcie uroczystego zakończenia turnieju. - Ernest Pohl był wspaniałym piłkarzem i jest wzorem dla kolejnych pokoleń - dodawał.
Z kolei prezes Górnika Artur Jankowski przekazał informację, iż w kolejnym turnieju wystąpi m.in. Bayer Leverkusen. - Obsada przyszłorocznego turnieju będzie jeszcze mocniejsza. Spodziewać możemy się też jeszcze większych emocji - zadeklarował.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Gwarek Zabrze
2. Górnik Zabrze
3. Piast Gliwice
4. Prykarpattia Iwano-Frankiwsk
5. Wisła Kraków
6. Lokomotiva Trnava

Wyróżnienia indywidualne:

Najlepszy zawodnik:
Mykoła Kaszci (Prykarpattia)
Najlepszy bramkarz: Marcin Płoskonka (Górnik)
Król strzelców: Arkadiusz Czapla (Gwarek).

źródło: Górnik Zabrze SSARedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]