Wiara w "Matiego"

- Piast ma komplet punktów, chociaż w obydwu kolejkach musiał gonić wynik. To właśnie w takich sytuacjach poznaje się dobry zespół - mówi Adam Danch, kapitan zabrzańskiej drużyny.
Zwycięstwem nad Podbeskidziem Bielsko-Biała zabrzanie ugrali nie tylko ligowe punkty, ale również... nadzieję swoich kibiców. Ci bowiem - po bardzo słabej w wykonaniu wiośnie - wreszcie otrzymali całkiem poważny argument na to, że do zabrzan należeć może kolejna jesień. - W ogóle weszliśmy w ten sezon przyzwoicie, choć dwa spotkania to zdecydowanie za mało, by jakoś specjalnie się emocjonować. Niczego nie deklarujemy, ale po prostu pokazujmy charater i starajmy się wygrywać - podkreśla Adam Danch. Inna sprawa, że jutro o realizację tego celu będzie znacznie trudniej niż z "Góralami". Zresztą, wystarczy przypomnieć słowa trenera Adama Nawałki, który gliwiczan nazywa już czołówką polskiej ligi. - To pierwsze kolejki potwierdzają - przyznaje kapitan Górnika. - Piast zdobył komplet punktów, chociaż w obydwu przypadkach musiał gonić wynik. To właśnie w takich sytacjach poznaje się dobry zespół. Tym bardziej nie ma wątpliwości, że będzie trudno - musimy zagrać jeszcze lepiej niż z Podbskidziem - ale oczywiście liczy się tylko pełna pula - zaznacza Danch. Innymi słowy, ekipie z Roosevelta chodzi po głowie powtórzenie derbowych pojedynków z poprzednich rozgrywek. - Obydwa te mecze były w naszym wykonaniu dobre, choć przebieg miały inny. W Gliwicach przegrywaliśmy, ale udało się nam odrobić straty, a potem szybko strzelić zwycięską bramkę. W rewanżu natomiast dominowaliśmy praktycznie od pierwszej minuty. Skończyło się 1:0, a mogło wyżej, bo kolejnych sytuacji nam nie brakowało - przypomina stoper Górnika.
I pytanie tylko, czy w niedzielę stwarzane przez drużynę okazję będzie miał kto wykorzystać? Jako największy problem zabrzan jawi się przecież brak klasowego snajpera. Na tym polu Piastowi - mającemu Marcina Robaka - ustępują. Przynajmniej na papierze... - Robak to bardzo dobry zawodnik, do tego z doświadczeniem z ligi tureckiej. Ale my mamy "Matiego" Zacharę, który jest w dobrej dyspozycji - odpowiada Danch.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]