Wysłannicy klubów z Francji i Niemiec będą obserwować Nakoulmę

Prejuce Nakoulma, pomocnik Górnika będzie grał w niedzielnym meczu z Piastem Gliwice pod czujnym okiem wysłanników klubów z Niemiec i Francji. Mają to być przedstawiciele francuskiego AS Saint-Étienne oraz menedżerowie niemieckiego SC Freiburg.
Piłkarz z Burkina Faso od dawna powtarza, że liczy na transfer do ligi francuskiej. Także dlatego Nakoulma kilka tygodni temu odrzucił ofertę rosyjskiego Tereka Grozny, który oferował za piłkarza 1,25 miliona euro. Działacze klubu z Zabrza liczą na sprzedaż piłkarza jeszcze w tym oknie transferowym. Kontrakt Nakoulmy obowiązuje jeszcze przez rok, a to oznacza, że w najbliższych miesiącach jego wartość będzie spadać.
Drużyna z Saint-Étienne zajęła w ostatnich rozgrywkach Ligue 1 piąte miejsce oraz zdobyła Puchar Ligi, a w obecnej edycji Ligi Europy w 3. rundzie kwalifikacji w pierwszym meczu wygrała 3:0 z mołdawskim Milsami Orhei. W lipcu Francuzi stracili swoją gwiazdę Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Reprezentant Gabonu podpisał umowę z Borussią Dortmund i stał się konkurentem Roberta Lewandowskiego. Być może następcą Gabończyka zostanie Nakoulma. Francuzi za około 13 mln euro sprzedali Aubameyanga i mają pieniądze na transfery. Najpierw jednak gracz Górnika musi pokazać, że warto go sprowadzić.

źródło: Gazeta Wyborcza / Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]