Małkowski: Jest dobrze

Rozmowa z Maciejem Małkowskim, pomocnikiem Górnika.
» Szybko udało się wam "otworzyć" wynik meczu z Podbeskidziem. Takie było założenie?
- Pogoda nie była łatwa ani dla jednej i dla drugiej drużyny. Myślę, że założeniem obu zespołów było szybko strzelić bramkę. Wtedy gra się o wiele łatwiej. Nam udało się strzelić nie jednego, a dwa gole, więc kontrolowaliśmy mecz do momentu straconej bramki. Czy był faul? Wydaje mi się, ze jeżeli bramkarz wyskakuje i dotyka piłki, to żaden zawodnik nie ma takiego zasięgu, grając głową. Więc faul musiał być. Było trochę nerwowo, ale utrzymaliśmy wynik do końca.

» Graliście swobodnie piłką, rywal w zasadzie wam nie zagrażał.
- Ten mecz, jak i spotkanie przeciwko Wiśle generalnie wyglądały nieźle z piłkarskiego punktu widzenia. Myślę o naszej grze. Pod koniec Podbeskidzie zagrało "wyżej", obrońcy podeszli pod linię napastników. Ale poza golem specjalnie nam nie zagrozili.

» Byliście usposobieni bardzo ofensywnie.
- Rzeczywiście oddajemy dużo strzałów i stwarzamy sporo sytuacji. Musimy się jeszcze skupić nad tym, aby więcej ich wykorzystywać. Wtedy na pewno będzie dobrze.

» Jak ocenia pan swój początek w zespole Górnika?
- Myślę, że jest... fajny. Brakuje tylko skuteczności, czyli bramek i asyst.

» Cztery punkty w dwóch wyjazdowych meczach to dobre osiągnięcie?
- Tak, chociaż na pewno bardzo chcieliśmy wygrać na Wiśle. Teraz już patrzymy na kolejny mecz, który nas czeka. Prestiżowy, bo z Piastem Gliwice. Wierzę, że będziemy mieli za tydzień już siedem punktów.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online