Trener bramkarzy reprezentacji Polski o transferze Skorupskiego: Charakter może mu pomóc

- Generalnie jestem przeciwko temu, by bramkarze w tak młodym wieku wyjeżdżali z kraju, ale w wypadku Łukasza powiem, że to dobrze - mówi Andrzej Dawidziuk, trener bramkarzy reprezentacji Polski.
Dawidziuk przekonuje, że Skorupski w Polsce zdobył już niezbędne doświadczenie. - Swoje jednak w lidze pobronił. Dwa lata był pewniakiem w Górniku, jednym z lepszych bramkarzy w lidze i cały czas idzie "w górę". Widziałem jak pracuje na zgrupowaniu kadry i też nie mam zastrzeżeń. Na pewno przez ten czas dorósł i jest w stanie poradzić sobie z nową rzeczywistością. Jeżeli czegoś mu brakuje, to jeszcze doświadczenia i stabilizacji, ale to normalne w wieku 22 lat - podkreśla.
Jego zdaniem, Polak niekoniecznie wskoczy od razu między słupki Romy. - Roma może Łukasza przygotowywać przez rok do roli numeru jeden, bo musi nauczyć się wielu rzeczy. Przede wszystkim języka, bo bramkarz musi się komunikować z defensywą. Szczególnie we Włoszech, gdzie taktyka i gra defensywna są niejako podstawą funkcjonowania piłki - mówi na łamach dziennika "Sport".
Niełatwy charakter Łukasza może mu pomóc czy przeszkodzić we Włoszech? - Charakter może mu pomóc, jeśli będzie go sprzedawał głównie na boisku. W lidze pokazał, że nie ma kompleksów, nie cofnie się w żadnej sytuacji i wierzy w siebie. Bez tego w ciągu dwóch lat nie byłby w miejscu, w którym dziś jest. Co istotne, Łukasz to wciąż jest materiał... plastyczny. Bo nie ma nawyków, których nie można zmienić u starszych bramkarzy. Ważne jednak, by umiał funkcjonować w nowej rzeczywistości, gdzie przywiązuje się ogromną wagę także do formy - kończy.

źródło: Sport / SportSlaski.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]