Wiceprezydent Zabrza: Stadion Górnika będzie gotowy w listopadzie

W listopadzie powinna zostać ukończona przebudowa stadionu Górnika Zabrze. Informację taką podał DZ Krzysztof Lewandowski, wiceprezydent Zabrza. Spotkał się on wczoraj z przedstawicielami firmy Polimex - Mostostal, generalnego wykonawcy tej inwestycji.
- Jestem dobrej myśli. Przedstawiciele zarządu Polimexu przedstawili dobry pomysł na dalsze funkcjonowanie firmy i wygląda na to, że wszystko się dobrze skończy - mówi Lewandowski. Jak zastrzega zakończenie przebudowy nie jest jeszcze równoznaczne z oddaniem obiektu do użytkowanie. To nastąpi zapewne kilka miesięcy później, czyli z początkiem roku 2014. - Stadion musi przejść wszystkie odbiory techniczne - wyjaśnia Lewandowski.
Przypomnijmy, że pierwotnie obiekt miał być ukończony w kwietniu. Trwające od ubiegłego roku kłopoty finansowe Polimexu-Mostostalu sprawiły, że - podobnie jak na wielu innych inwestycjach prowadzonych przez tą firmą - tak i tutaj pojawiło się opóźnienie.
Jak powiedział Lewandowski późniejszy niż zakładano termin ukończenia przebudowy nie przełoży się w żaden sposób na koszt inwestycji. Modernizacja obiektu kosztować ma 192,5 mln złotych.
W ramach przebudowy na stadion zabrzańskiego Górnika pojawią się trzy nowe trybuny o pojemności 24 tysięcy miejsc. W przyszłości modernizacja ma objąć również trybunę główną, a po jej przeprowadzeniu stadion mieścić będzie około 32 tysiące widzów.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]