Rzecznik prasowy Górnika: Jesteśmy rozczarowani decyzją Prejuce'a

Prejuce Nakoulma zrezygnował z gry w Tereku Groznym. Wątpliwe, aby Górnik sprzedał napastnika w tym okienku transferowym.
Pomocnik Burkina Faso na początku tygodnia przeszedł testy medyczne, a później razem ze swoim menedżerem Danielem Weberem przebywał w Austrii, gdzie rosyjska drużyna przygotowuje się do sezonu. Czarnoskóry zawodnik w Zabrzu zarabia miesięcznie 50 tysięcy złotych. Terek oferował mu cztery razy więcej, ale Nakoulma chciał wynegocjować jeszcze wyższą pensję. Nie udało mu się i w środę wieczorem zrezygnował z transferu. Napastnik od początku jednak był bardzo sceptycznie nastawiony do wyjazdu na Wschód.
W rozmowach ze swoimi kolegami z drużyny podkreślał, że Rosja nie jest jego wymarzonym kierunkiem. Decyzja piłkarza zaskoczyła menedżera Daniela Webera oraz działaczy zabrzańskiego klubu. Agent zawodnika otrzymałby prowizję, a Górnik zarobiłby na jego sprzedaży 1,25 mln euro, czyli 5,3 mln zł (taką kwotę odstępnego ma wpisaną do kontraktu). To obecnie najdroższy gracz w śląskim zespole, bo za Łukasza Skorupskiego klub żąda 4,3 mln zł, a za Pawła Olkowskiego 3,4 mln zł. Jego umowa z zabrzańskim klubem wygasa za rok i w następnym okienku transferowym nikt już nie zapłaci za niego miliona euro.
- Jesteśmy decyzją Prejuce'a trochę rozczarowani - przyznaje rzecznik prasowy Górnika Jerzy Mucha. To jedyna osoba z Zabrza, która wypowiada się na temat niedoszłego transferu. Działacze są jednak wściekli. Prezes Artur Jankowski nie chciał sprawy komentować, podobnie jak trener Adam Nawałka Chociaż szkoleniowiec akurat powinien być zadowolony, bo ma nadal w kadrze piłkarza o dużym potencjale.
Zabrzanie od środy przebywają na zgrupowaniu w Słowenii. Nakoulma ma dołączyć do drużyny, ale na razie nie wiadomo, kiedy to się stanie. Trenerzy jeszcze do wczoraj, do późnych godzin popołudniowych, nie otrzymali dokładniej informacji, w jakim dniu piłkarz przyleci do miejscowości Radenci. Podobno wczoraj był jeszcze w Austrii. Nawet agent zawodnika Weber nie był pewny, gdzie dokładnie przebywa Nakoulma.
- Nie można potępiać Prejuce'a za to, że tak postąpił. To wolny człowiek i może wiązać swoją przyszłość z takim klubem, jaki mu pasuje. Wygląda na to, że pozostanie w Górniku i na miejscu Nawałki bardzo bym się z tego ucieszył - twierdzi Piotr Rzepka, który szkolił pomocnika Burkina Faso w Bogdance Łęczna.
- Nakoulma to najlepszy ofensywny zawodnik Górnika. Jego odejście byłoby dużym osłabieniem. Nie tylko Nawałka powinien być zadowolony, ale również kibice - dodaje były znakomity zawodnik Górnika Hubert Kostka.
Mimo to działacze z Zabrza łudzą się, że klub zarobi jeszcze na nim tego lata. Zainteresowany był nim również Kubań Krasnodar, ale (co potwierdził nam menedżer Weber) Rosjanie zrezygnowali ze starań o piłkarza. Agent nie wierzy już, aby udało się w tym okienku transferowym załatwić dla Nakoulmy lepsze warunki finansowe od tych, jakie zaoferował mu Terek.
Nakoulma marzy o grze w lidze francuskiej. Teraz jednak nie ziści tych marzeń. W Ligue 1 kluby oszczędzają, a nikt znad Sekwany nie jest nim obecnie zainteresowany.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online