"Z tej mąki będzie chleb"

Łukasz Podolski odwiedził we wtorek stadion na Roosevelta. Akademia Górnika Zabrze, która na obiekcie Walki Zabrze docelowo ma mieć do dyspozycji cztery boiska, będzie miała prawo do używania jego wizerunku.
Najpierw awizował swój przyjazd w piątek, potem mówił o poniedziałku, w końcu pojawił się na Roosevelta we wtorek. Łukasz Podolski, zdeklarowany kibic Górnika, przyjechał wczoraj do klubu i... - Już wcześniej na ten dzień zaplanowaliśmy ogłoszenie powołania do życia Akademii Górnika Zabrze, ale nie przypuszczaliśmy, że Łukasz dokładnie we wtorek nas odwiedzi. Fajnie wyszło... - mówił Krzysztof Maj, wiceprezes Górnika.

Musicie jeszcze poczekać!

Podolski, który pół roku temu pomógł w rozmowach Górnika z "Adidasem", firmą ubierającą drużynę z Zabrza, tym razem zgodził się na wykorzystanie swojego wizerunku na rzecz akademii. - Młodzi piłkarze potrzebują takich wzorców, a przykład Podolskiego działa na wyobraźnię - zauważył Tomasz Młynarczyk, prezes rady nadzorczej Górnika i pomysłodawca powołania do życia akademii. Sam Podolski, który przy okazji zwiedził powstający na Roosevelta stadion, nie miał wątpliwości, że akademia to dziś potrzeba chwili. - Pamiętam, jak byłem mały i biegałem za piłką na podwórkach i ulicach. Niby było to 20 lat temu, ale w futbolu to szmat czasu. Dziś kluby muszą zaoferować bazę, boiska, trenerów i świetne warunki, żeby najzdolniejsi zostali przy piłce. Takie pomysły będę zawsze popierał... - zapewniał. "Poldi" na stadionie spotkał się z prezydent Zabrza, Małgorzatą Mańką-Szulik, oraz trenerem Adamem Nawałką. - Łukasz, czekamy na ciebie - mówił trener, witając się z napastnikiem Arsenalu. - Nie mówię nie, ale musicie jeszcze poczekać - śmiał się Podolski. Jego kontrakt z Arsenalem kończy się za trzy lata.

Rozmiar na 120 cm

Urodzony w Sośnicy piłkarz otrzymał od prezydent Zabrza koszulkę z napisem "Łukasz Podolski" i numerem 9, na którym widnieje logo Akademii Piłkarskiej. Identyczną koszulkę w rozmiarze "mini" przygotowano dla jego syna, Louisa. Rozmiar na 120 cm zamówił ojciec...
To bardzo ważny dzień dla Górnika i Zabrza. Podpisana umowa to tylko pretekst do dzisiejszego spotkania, bo najważniejszym zadaniem jest kształcenie najlepszych piłkarzy. Młodzież potrzebuje autorytetów i gorąco wierzę, że Łukasz będzie właśnie takim autorytetem dla zabrzańskiej młodzieży - przyznała prezydent Mańka-Szulik.
Dodajmy, że akademia przejęła szkolenie około 200 młodych piłkarzy i kilkunastu trenerów grup młodzieżowych. - Bardzo ważne, że dostaliśmy do dyspozycji obiekty Walki Zabrze, gdzie możemy korzystać z dwóch boisk, w tym jednego ze sztuczną nawierzchnią. W planie jest budowa dwóch kolejnych boisk trawiastych, więc oferta będzie bardzo konkretna - wskazywał Młynarczyk. - Jest bursa szkolna, w której możemy zakwaterować chłopaków spoza Zabrza. Mamy umowy o współpracy ze szkołami, gwarantujące naszym piłkarzom edukację, bo przecież nie każdy zostanie ligowcem. Po wakacjach szkolenie - oczywiście w formie zabawy - zaczynamy na etapie przedszkola. Jestem przekonany, że z tej mąki będzie chleb - zakończył prezes rady nadzorczej Górnika.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online